مدیرکل سلامت شهرداری تهران خبر داد:

رقابت سالمندان تهرانی در مسابقات نشاط سالمندی

۱۳۹۶/۱۲/۱۲ در ۱۷:۱۶

زمانی

مدیرکل سلامت شهرداری تهران از برگزاری مسابقات نشاط سالمندی در سطح مناطق ۲۲ گانه پایتخت خبر داد و گفت: ارتباط مستمر با جهاندیدگان به عنوان شهروندان ارشد و بهره گیری از مشارکت اجتماعی آنان سبب ارتقای بهداشت روانی آنان می‌شود.

به گزارش ایران پزشک، سمانه زمانی درباره این مسابقات گفت: این مسابقات ویژه سالمندان بالای ۶۰ سال از دی ماه جاری آغاز شده و تا اردیبهشت ماه سال ۹۷ در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران ادامه می‌یابد.

وی با بیان این‌که این بازی‌های بومی در ۶ رشته به صورت تیمی برگزار می‌شود، افزود: رقابت فینال هر بازی در یک منطقه میزبان برگزار می‌شود و زمان انجام مسابقات شش روز در شش منطقه مختلف خواهد بود.

مدیرکل سلامت شهرداری تهران با اعلام این‌که هر بازی با میزبانی یک منطقه در یک روز برگزار خواهد شد، ادامه داد: بازی تنگه توپی به میزبانی منطقه ۵، بازی عصا و شال به میزبانی منطقه ۱۲، بازی دایره و سنگ به میزبانی منطقه ۱۳، بازی کوزه به سر به میزبانی منطقه ۲، بازی جمله سازی صفحه‌ای به میزبانی منطقه ۲۰ و بازی خانه رویایی به میزبانی منطقه ۱۴ برپا می‌شود.

وی حمایت اجتماعی از گروه سالمندان به منظور تقویت روحیه جمعی و ارتقای سطح سلامت روانی، اجتماعی و جسمی سالمندان، افزایش و تقویت روحیه نشاط و شادابی در سالمندان، شناخت توانمندی‌ها و تقویت روحیه تعاون و همکاری و ایجاد همبستگی اجتماعی در بین سالمندان به عنوان یک شهروند ارشد و با تجربه در جامعه و تمرین و تلاش مستمر جمعی برای بازآموزی، به کارگیری و ارتقای روش‌های گفت‌وگو، تقویت سازگاری و انسجام جمعی و احترام به هنجارها و قواعد عام زندگی اجتماعی، ارزش‌های اعتقادی و اخلاقی را از اهداف این مسابقات برشمرد.

زمانی گفت: ارتباط مستمر با جهاندیدگان به عنوان شهروندان ارشد و بهره گیری از مشارکت اجتماعی آنان سبب ارتقای بهداشت روانی آنان می‌شود. مشارکت و همراهی آن‌ها راه‌کاری‌ست مستدل برای استفاده از توانایی فکری آنان در سازندگی محیطی که در آن زندگی می‌کنند.

وی در پایان اظهار کرد: مشارکت در فعالیت‌های اجتماعی که دسترسی به آن را مدیران شهری در جامعه کنونی برای سالمندان فراهم کردند حاصل روندی پویاست و سالمندان با این جوشش و آمیختگی، احساس مسئولانه‌تر و تعهد و تعلق بیشتری نسبت به شهر خواهند داشت.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/vhLEF

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک