روابط دو جانبه ایران و ایتالیا با محوریت بهداشت عمومی و موادغذایی

۱۳۹۴/۱۱/۰۶ در ۱۴:۰۵

وزیر بهداشت در دیدار با همتای ایتالیایی خود در رم، بر گسترش همکاری‌های دو کشور در حوزه سلامت تاکید کرد.
به گزارش پایگاه خبری «ایران پزشک»، حسن هاشمی در دیدار با خانم لورنزین، وزیر بهداشت ایتالیا، از گسترش همکاری‌های دو کشور در زمینه ارتقای بهداشت عمومی و کنترل ایمنی مواد غذایی و تعریف پروژه‌هایی در حوزه دارو و ساخت بیمارستان با توجه به تجربیات این کشور خبر داد.

هاشمی در خصوص مباحث مطرح شده فی‌مابین گفت: عمده مباحث پیرامون گسترش همکاری‌ها و ارتقای روابط دو جانبه با محوریت بهداشت عمومی و نیز حوزه غذا و کنترل ایمنی مواد غذایی بود.

هاشمی افزود: ایتالیا از کشورهای پیشرفته در زمینه غذا و کنترل ایمنی مواد غذایی است و در این زمینه تجربیات ارزنده‌ای دارد.

وی با بیان اینکه در وزارت بهداشت ایتالیا علاوه بر موضوع غذا و ایمنی آن، موضوع بهداشت دام و دامپزشکی نیز  زیر نظر وزارت بهداشت است، گفت: این کشور در این زمینه نیز تجربیات خوبی دارد که با گسترش همکاری‌ها می‌توان از تجربیات آنان بهره گرفت.

وزیر بهداشت کشورمان ارتقای بهداشت عمومی و کنترل ایمنی مواد غذایی و حوزه دارو و ساخت بیمارستان‌ها را از محورهای مورد تفاهم برای گسترش همکاری‌ها برشمرد و گفت: ایتالیا در دنیا بیمارستان‌های مدرن و مجهزی می‌سازد و در حوزه دارو نیز دارای شرکت‌های بزرگ و موفقی است که می‌توانند با ایران پروژه‌های مشترک داشته باشند.

وزیر بهداشت عنوان کرد: ایتالیا یکی از نظام‌های بهداشت و درمان قابل قبول در دنیا را دارد که مورد تایید سازمان بهداشت جهانی است و امیدواریم این سفر زمینه‌ساز گسترش همکاری‌ها و نیز بهره‌گیری از تجربیات و تعریف پروژه‌های همکاری مشترک میان دو کشور باشد.

لازم به ذکر است که حسن هاشمی از همتی ایتالیایی خود برای سفر به ایران دعوت کرد.

 

وزیر بهداشت در ایتالیا 2

 

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/6SNrF

برچسب‌ها, , , ,

ایران پزشک