رو سیاهی ذغال، دندان‌تان را رو سفید می‌کند

۱۳۹۵/۰۸/۰۱ در ۱۸:۵۵

مسئول کمیته اطلاع‌رسانی و عضو هیئت مدیره انجمن دندانپزشکی ایران خاصیت سایندگی، بوگیری و پاک‌کنندگی ذغال را در از بین بردن جرم دندان مناسب دانست.

به گزارش ایران پزشک، محسن امین سبحانی گفت: یکی از موضوعات مهم در بحث بیماری‌های دهان و دندان مسئله پیشگیری است و مسئله آموزش به افراد در این زمینه حائز اهمیت است.

وی ادامه داد: یکی از ساده‌ترین و ضروری‌ترین راه‌ها برای پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های دهان و دندان، استفاده از مسواک است که با توجه به سلامت دهان و دندان و نوع تغذیه افراد از ۲ تا ۴ بار در روز قابل توصیه می‌شود.

امین سبحانی افزود: استفاده از نخ دندان، خلال دندان، دهان شویه‌ها، دستگاه‌های جرم‌گیر آبی دندان، مسواک‌های بین دندانی (در دندان‌های ارتودنسی) نیز در از بین بردن میکروب‌ها و پیشگیری از پوسیدگی دندان تاثیر چشمگیری دارند.

مسئول کمیته اطلاع‌رسانی و عضو هیئت مدیره انجمن دندانپزشکی ایران گفت: خمیردندان‌ها یا پودرهای سفیدکننده با آزادسازی آب اکسیژنه یا ایجاد سایش موجب سفید شدن دندان‌ها می‌شوند و خمیردندان‌های ساینده در درجات تمیزکنندگی مختلف این عمل را انجام می‌دهند که استفاده بیش از حد از آن‌ها ممکن است سبب خردگی در سطح عاج و گاهی سایش مینای دندان شود.

وی افزود: برخی از شرکت‌ها طی سال‌های اخیر ماده ساینده موجود در خمیر دندان‌ها را از ذغال فعال (چارکول) تهیه کردند که این ماده به دلیل خاصیت تصفیه و پاک‌کنندگی آن در پزشکی کاربرد متعددی دارد و چارکول به صورت تمیز کننده دندان، داروی خوراکی، از بین برنده جوش و شامپوهای ضد شوره مورد استفاده قرار می‌گیرد.

امین سبحانی با تاکید بر استفاده از ذغال درمانی در طب سنتی تصریح کرد: خاصیت سایندگی، بوگیری، ترکیبات ضدعفونی کننده و پاک‌کنندگی و همچنین جذب مواد شیمیایی ناخوشایند توسط ذغال در از بین بردن جرم‌ها و رنگ‌های غذایی بر سطوح دندان و زبان مفید است.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/iskFg

برچسب‌ها, , ,

ایران پزشک