رژیم غذایی بیماران دیابتی

۱۳۹۷/۰۳/۱۶ در ۰۷:۴۰

دیابت

یکی از بزرگ‌ترین نگرانی‌ها و سوالات افراد دیابتی مربوط به نوع تغذیه آن‌هاست. تغذیه صحیح نه تنها به کنترل بهتر قند خون، بلکه به کم کردن وزن یا حفظ وزن طبیعی و نیز کنترل چربی و فشار خون کمک قابل توجهی می‌کند.

به گزارش ایران پزشک، نکته‌های مهمی وجود دارد که در نوع تغذیه بیماران دیابتی باید رعایت شود.

بیماران دیابتی باید تعداد وعده‌های غذا را افزایش داده و در هر وعده مقدار غذای مصرفی را متناسب با فعالیت خود کاهش دهند.

افراد مبتلا به دیابت، به خصوص بیماران لاغر و بیمارانی که قرص مصرف می‌کنند یا انسولین تزریق می‌کنند، هرگز نباید یکی از وعده‌های اصلی غذای خود را حذف کنند. همچنین باید از میوه‌های غیرشیرین و سبزی‌ها در وعده‌های غذایی خود به مقدار زیاد استفاده کنند. البته مصرف میوه‌های شیرین مانند انگور، خربزه، خرما، توت و نیز خشک‌بار شیرین مانند توت خشک، کشمش و قیسی را باید در برنامه غذایی خود محدود کنند.

دیابتی‌ها باید از حبوبات در برنامه غذایی روزانه بیشتر مصرف کنند و مصرف نان سبوس‌دار را نیز فراموش نکنند.

لازم به ذکر است که دیابتی‌ها قند و شکر و انواع شیرینی مانند آب نبات، شکلات، شیرینی، گز، سوهان و امثال آن را نباید مصرف کنند. مصرف مواد نشاسته‌ای مثل نان، برنج، سیب زمینی، گندم، جو و ماکارونی به میزانی که موجب افزایش وزن نشود مصرف کنند.

دیابتی‌ها باید مصرف چربی‌ها را کاهش دهند و به این منظور از سرخ کردن غذا خودداری و آن را به صورت آب پز و کبابی تهیه کنند. از گوشت‌های کم چرب استفاده کنند و قبل از پخت، چربی گوشت و پوست مرغ را جدا کنند. از شیر و ماست کم چربی استفاده کرده، مصرف تخم مرغ را محدود کرده و از گوشت‌های احشایی مانند جگر، مغز، قلوه و کله پاچه کمتر مصرف کنند.

همچنین دیابتی‌ها باید به جای خامه، کره و روغن‌های جامد از روغن مایع و زیتون استفاده کنند.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/d9s71

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک