رییس پژوهشگاه رویان:

زمان انتظار بیماران نابارور با ۷۰ مرکز درمانی در کشور کاهش یافت

۱۳۹۵/۰۷/۱۶ در ۱۸:۲۸

رییس پژوهشگاه رویان از فعالیت بیش از ۷۰ مرکز تخصصی درمان ناباروری در کشور و کوتاه شدن زمان انتظار بیماران نابارور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ایران پزشک، حمید گورابی در حاشیه نخستین سمینار مشترک ایران و ایتالیا که در ارتباط با درمان پیشرفته ناباروری برگزار شد، گفت: در دهه ۶۰ هنگامی که زوج‌های جوان ایرانی برای داشتن فرزند به خارج از کشور می‌رفتند کمتر کسی گمان می‌‌کرد روزی کشور ما در زمینه درمان ناباروری خودکفا باشد یا حتی بتواند پذیرای بیماران سایر کشورها شود.

وی با بیان این‌که امروزه بیش از ۷۰ مرکز کوچک و بزرگ تخصصی درمان ناباروری در کشور فعال است، افزود: مسلما این گسترش مدیون نگرش عدم انحصارگرایی مراکز پیش‌گام مانند یزد و رویان به لحاظ آموزش تجربیات خود به دیگران است.

رییس پژوهشگاه رویان در ادامه گفت: مرکز درمان ناباروری رویش هلال که با همکاری هلال‌احمر ایران و پژوهشگاه رویان در مجتمع دارویی و درمانی هلال ایران بهره‌برداری شد دستاورد نگرش مشترک این دو مجموعه است.

گورابی گفت: هلال‌احمر ایران به لحاظ آرمان‌های سازمانی در خدمت‌رسانی سریع به بیماران و پژوهشگاه رویان از لحاظ گسترش خدمات درمان ناباروری و کوتاه کردن زمان انتظار بیماران برای فرزنددار شدن در جهت درمان ناباروری گام‌های موثری را برداشته‌اند و دغدغه بسیاری از زوجین را به دلیل ناباروری رفع کرده و با اقدامات علمی پیشرفته هیجان فرزنددار شدن را برای آن‌ها به ارمغان آورده‌اند.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/O0UG8

برچسب‌ها, ,

ایران پزشک