ساخت عصای هوشمند برای نابینایان

۱۳۹۷/۰۳/۰۵ در ۲۲:۲۷

یک عصای هوشمند مخصوص نابینایان موسوم به وی‌ واک (WeWALK) طراحی شده که مجهز به حسگر فراصوت است و مزایای فراوانی برای تسهیل امور نابینایان به ارمغان می‌آورد.

به گزارش ایران پزشک، یک عصای سفید که با لمس زمین، راه رفتن و تشخیص موانع را برای افراد نابینا و کم‌بینا ممکن کرده، سال‌هاست که مورد استفاده قرار گرفته، اما آیا جایی برای پیش‌رفت آن نیز وجود دارد؟ به نظر می‌رسد گروهی از جوانان کارآفرین در آکادمی جوان گورو ترکیه (YGA) به این فکر افتادند، به همین دلیل آن‌ها با شرکت وستل الکترونیک همکاری می‌کنند تا این عصای هوشمند را با تکنولوژی پیش‌رفته عرضه کنند. این عصا شامل یک دسته الکترونیکی با یک جعبه کنترل آنالوگ معمولی در انتهای آن است.

در حالی که نوک این عصا برای شناسایی موانع سطح زمین مورد استفاده قرار می‌گیرد، موانع مرتفع یا موانعی که به طور مستقیم به زمین متصل نیستند نیز توسط پالس‌های حسگر فراصوت تعبیه شده در این عصا شناسایی می‌شوند و دستگاه با استفاده از ارتعاش، کاربر را مطلع می‌کند.

همچنین یک چراغ در جلوی عصا تعبیه شده که می‌تواند به وسیله یک گوشی هوشمند به صورت کنترل از راه دور متصل به بلوتوث استفاده شود و به کاربران کم‌بینا در شب کمک می‌کند.

این عصا همچنین مجهز به یک صفحه لمسی، میکروفون و بلندگو است که کاربران می‌توانند از بلندگوها برای دریافت راهنمایی صوتی از برنامه‌های پشتیبانی از قبیل نقشه گوگل استفاده کنند یا از طریق میکروفون دستیاران صوتی نظیر آمازون الکسا ارتباط داشته باشند.

علاوه بر این، به دلیل این‌که این فناوری روی یک پلتفرم آزاد ساخته شده است، توسعه‌دهندگان شخص ثالث هم می‌توانند برنامه‌های کاربردی مبتنی بر گوشی‌های هوشمند خود را به این عصا اضافه کنند.

بر اساس گزارش گیزمگ، این عصا با هر بار شارژ باتری از طریق یواس‌بی می‌تواند تا ۵ ساعت استفاده شود.

شرکت سازنده در حال حاضر جمع‌آوری سرمایه را برای تولید این عصا به صورت محلی آغاز کرده و اکنون به دنبال گسترش دسترسی به سایر کشورها است.

مبلغ پیش‌سفارش این محصول ۳۴۹ دلار است و در زمان تحویل که احتمالا ماه دسامبر خواهد بود، قیمت خرده فروشی آن ۴۹۹ دلار خواهد بود.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/RZVuy

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک