وزیر بهداشت خبر داد:

ساخت مجموعه بیمارستانی در حوزه بیماری‌های صعب العلاج توسط سازمان انرژی اتمی

۱۳۹۷/۰۳/۲۰ در ۱۰:۵۲

وزیر بهداشت

وزیر بهداشت گفت: ساخت یک بیمارستان بی نظیر توسط سازمان انرژی اتمی آغاز شده که وقتی این بیمارستان به بهره‌برداری برسد در کل منطقه از نظر فناوری و تکنولوژی و همچنین نیروی تخصصی و مهارتی بی نظیر خواهد بود.

به گزارش خبرنگار ایران پزشک، سید حسن هاشمی در مراسم امضای تفاهم‌نامه احداث و تامین منابع مالی مرکز آموزشی و پزشکی سرطان و پزشکی هسته‌ای که در وزارت بهداشت برگزار شد، گفت: از سازمان انرژی اتمی بسیار متشکرم که در حوزه اجتماعی و سلامت گام‌های بسیار سودمندی برداشته است. هر ساله شاهد به نتیجه رسیدن پروژه‌هایی هستیم که در حوزه سلامت بین دانشگاه‌های علوم پزشکی و ستاد وزارت بهداشت با سازمان انرژی اتمی منعقد می‌شود.

وی افزود: اراده رییس سازمان انرژی اتمی قابل تقدیر است. زیرا کمک‌های زیادی در حوزه درمان و تشخیص ایرانیان و غیر ایرانیان مبتلا به بیماری‌های صعب العلاج برداشته شده است. تعداد پروژه‌های مشترک ما قابل توجه است.

هاشمی ادامه داد: ساخت یک بیمارستان بی نظیر توسط سازمان انرژی اتمی آغاز شده که وقتی این بیمارستان به بهره‌برداری برسد در کل منطقه از نظر فناوری و تکنولوژی و همچنین نیروی تخصصی و مهارتی بی نظیر خواهد بود.

وزیر بهداشت اظهار کرد: این مرکز جدید نیز در بخشی از تهران می‌تواند یکی از مراکز تشخیصی و مهم بیماری سرطان باشد. سازمان انرژی اتمی به جز این‌که در مرز دانش و حرفه‌ای که آقای صالحی استاد آن هستند، در حوزه اجتماعی و مراقبت از مردم و استفاده از صنعت انرژی هسته‌ای نیز بهترین شکل استفاده صلح آمیز در حال استفاده است.

گفتنی‌ست آخرین فناوری‌های روز جهان در این مرکز به کار گرفته خواهد شد و متخصصین مختلف رشته‌های علوم پایه و فوق تخصص‌های علوم درمانی به درمان بیماران مبتلا به سرطان خواهند پرداخت. همچنین دستیاران رشته‌های علوم پایه مرتبط با سرطان نیز در این مجتمع مورد آموزش قرار خواهند گرفت.

همچنین در این مجموعه یک پلی کلینیک تخصصی به فضایی به مساحت ۱۰ هزار مترمربع جهت درمان سرپایی بیماران نیز پیش‌بینی شده که در قسمتی از آن یک مرکز دندان‌پزشکی پیش‌رفته نیز احداث خواهد شد که محل آموزش دانشجویان دندان‌پزشکی خواهد بود. همچنین یک مجتمع خوابگاهی به مساحت ۲۰ هزار مترمربع نیز در این مجموعه پیش‌بینی شده است.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/aYiF1

برچسب‌ها, , , , , ,

ایران پزشک