یادداشت تلگرامی وزیر بهداشت برای کودکان کار:

سازمان تامین اجتماعی از اهداف اولیه خود فاصله گرفته است

۱۳۹۵/۰۸/۱۶ در ۲۲:۴۲

وزیر بهداشت طی یادداشتی در کانال تلگرام خود با اشاره به این‌که سازمان تامین اجتماعی از اهداف اولیه خود فاصله گرفته، بر لزوم ایجاد سازمان رفاه اجتماعی تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری ایران پزشک، سید حسن هاشمی در این یادداشت از محمد امین، نوجوان ۱۴ ساله‌ای که دست راست خود را از دست داده یاد کرد و نوشت:

«محمدامین» نوجوان ۱۴ ساله‌ای است که برای رفع تنگناهای معیشتی و دریافت دستمزدی ۳۰۰ هزار تومانی، دست راستش را از دست داده و حالا در بیمارستان طالقانی مشهد بستری و تحت درمان و البته حمایت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

امیدوارم شرایطی فراهم شود تا دیگر شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم و کودکان کار به جای تحصیل در مراکز آموزشی، مجبور به کار در شرایط سخت نباشند. با مشاهده‌ پی‌درپی مسائلی از این دست و با توجه به این‌که سازمان تامین اجتماعی از اهداف اولیه خود (قانون مصوب تیرماه ۱۳۵۴) فاصله بسیار گرفته است؛ به نظر می‌رسد کلید گشایش این گره‌ها، ایجاد یک «سازمان رفاه اجتماعی» چابک و فعال، بدون تصدی‌گری و کار بنگاه‌داری است. سازمانی متعلق به همه ایرانیان و همه صنوف که برای رفع آسیب‌ها، انحرافات و کج‌روی‌های اجتماعی مانند اعتیاد، طلاق، فقر، بیکاری و پدیده‌هایی چون کودکان کار برنامه داشته باشد.

خوب است سیاست‌گذاران و تصمیم‌گیران ارشد کشور به این موضوع توجه و آن را بررسی کنند.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/iR550

برچسب‌ها, , , ,

ایران پزشک