مشاور وزیر جهاد کشاورزی:

سازمان غذا و دارو باید بر عطاری‌ها نظارت کند

۱۳۹۵/۰۸/۲۷ در ۱۶:۰۶

مشاور وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر این‌که نظارت بر عطاری‌ها به معنای تخریب و تقلیل ارزش آن‌ها نیست، گفت: امروزه باید با نظارت‌های بیشتری نسبت به عطاری‌ها وارد عمل شد.

به گزارش پایگاه خبری ایران پزشک، پیمان یوسفی آذر در برنامه گفت‌وگوی اجتماعی شبکه رادیویی گفت‌و‌گو اظهار داشت: سازمان غذا و دارو در قبال تمام مواد غذایی و آشامیدنی و دارویی کشور چه داخلی و چه خارجی مسئولیت دارد؛ بر همین اساس باید بر وضعیت عطاری‌ها نظارت داشته باشد.

مجری طرح ملی گیاهان دارویی جهاد کشاورزی با اشاره به این که عطاری‌ها در ایران دارای پیشینه بسیار زیادی هستند، گفت: بسیاری از عطاری‌های قدیمی در حال حاضر به نوعی معدن و دانشی از پزشکی هستند که به صورت سینه به سینه به آن‌ها انتقال یافته است.

وی با اشاره به رشد قارچ‌گونه عطاری‌ها در سال‌های اخیر، اظهار داشت: امروزه باید با نظارت‌های بیشتری نسبت به عطاری‌ها وارد عمل شد و این نظارت بیشتر باید از سمت سازمان غذا و دارو انجام گیرد.

مشاور وزیر جهاد کشاورزی با بیان این‌که نظارت بر عطاری‌ها به معنای تخریب و تقلیل ارزش آن‌ها نیست، عنوان کرد: نظارت بر عطاری‌ها فقط به خاطر سلامت مردم باید صورت بگیرد.

یوسفی آذر در خصوص وظایف جهاد کشاورزی در قبال گیاهان دارویی اذعان داشت: وزارت جهاد کشاورزی موظف است تا در تمام مراحل کاشت، داشت و برداشت محصولات گیاهی نظارت و حضور داشته باشد.

وی در خصوص تکنولوژی کاشت و برداشت گیاهان دارویی گفت: کشور ایران هنوز در تکنولوژی کاشت و برداشت گیاهان دارویی به مرحله مطلوبی نرسیده و ضعف‌های بسیاری را در این زمینه دارد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/84voe

برچسب‌ها, , , , ,

ایران پزشک