معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت خبر داد:

ساماندهی فعالیت‌های جهادی وزارت بهداشت

۱۳۹۵/۱۱/۱۶ در ۱۹:۱۲

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در نشست خبری با حضور خبرنگاران به تشریح فعالیت‌ها و طرح‌های جهادی این معاونت پرداخت.

محمد رضا فراهانی در پاسخ به سوال خبرنگار ایران پزشک مبنی بر انجام و اجرای طرح‌های جهادی برای دانشجویان علوم پزشکی، گفت: با توجه به این‌که وزیر بهداشت از مدت‌ها قبل از وزارت در حوزه جهادی فعالیت داشتند، برای این مسئله ارزش بسیاری قائلند و بر ساماندهی این فعالیت‌ها تاکید دارند؛ بر همین اساس سامانه‌ای را برای فعالیت‌ جهادی راه‌اندازی کردیم که تاکنون با استقبال بی‌نظیر دانشجویان و همکاران فعال در این حوزه روبه‌رو شده است.

وی ادامه داد: از تابستان سال گذشته به برگزارى اردوهاى جهادى اقدام کردیم. ستاد اردوهاى جهادى دانشگاهیان را نیز وزیر بهداشت ابلاغ کردند که در این زمینه مناطق محروم و حاشیه شهرها هدف گذارى شدند.

فراهانی با اشاره به فعالیت دانشجویان در طرح‌های جهادی، اظهار کرد: مواردى همچون بانک سلول‌هاى بنیادین نیز در این کارهاى جهادى وجود خواهد داشت تا با کمک سازمان انتقال خون، بزرگ‌ترین بانک سلول‌هاى بنیادین ایجاد شود.

وی برگزاری طرح‌های جهادی در نوروز امسال توسط معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت را نیز منوط به تشکیل ستاد اردوهای جهادی دانشگاهیان دانست و گفت: با تشکیل این ستاد در حوزه فعالیت‌هاى جهادى شاهد جهش بزرگى خواهیم بود.

فراهانی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار ایران پزشک مبنی بر این‌که با توجه به دستور ترامپ، رییس‌جمهور آمریکا و این‌که آیا دانشگاه‌های علوم پزشکی فراخوانی در این زمینه داده‌اند یا خیر که دانشجویان را جذب کنند، گفت: این موضوع در اختیار معاونت آموزشی بوده و ارتباطی به ما ندارد. البته در وزارت علوم این موضوع در اختیار معاونت دانشجویی است و ما وظیفه فعالیت در زمینه‌هایی همچون معیشت، سلامت روان، ورزش، خوابگاه و … را برای دانشجویان علوم پزشکی سراسر کشور داریم.

پایان پیام/

 

پیوندک: http://iranMD.com/E0ixJ

برچسب‌ها, , , ,

ایران پزشک