سلامت مساله اصلی امروز تهران است

۱۳۹۶/۱۰/۱۹ در ۱۶:۳۲

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به مسائل و مشکلات متعدد در حوزه بهداشت و سلامت زندگی شهری گفت: سلامت، مساله اصلی تهران امروز است که باید حل چالش‌های آن در اولویت تصمیم گیری‌های مسئولان قرار گیرد.

به گزارش ایران پزشک، محمد جواد حق شناس در اختتامیه نخستین جشنواره عکس سلامت شهری که با حضور صالحی امیری، معاون امور فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران و جمعی از مدیران شهری و فعالان حوزه هنر و سلامت برگزار شد، اظهار کرد: شاخص‌های مرتبط با سلامت و موانعی که سلامت شهروندان را به خطر می‌اندازد در تهران کم نیست و از این رو وظایف مهمی پیش روی مسئولان برای ارتقای سطح سلامت عمومی برخوردار است.

وی با اشاره به برخی چالش‌های حوزه سلامت تهران از جمله بحث فاضلاب شهری گفت: فاضلاب و زباله‌های فراوانی که تولید می‌شود از تهدیدات سلامت شهری است. ما زباله‌های فراوانی در این شهر تولید می‌کنیم. این پدیده مهم‌ترین عنصری است که سلامتی ما را تهدید می‌کند.

حق‌شناس با بیان این‌که بی‌ تدبیری‌ها در حوزه‌های مختلف سلامت شهروندان را تهدید می‌کند، اظهار کرد: این در شرایطی است که در میان شاخص‌های زندگی و شاخص‌های امید به زندگی، کشور ما در حوزه‌های مختلف یکی از بهترین‌های منطقه‌ و حتی جهان است.

این عضو شورای شهر تهران همچنین به برگزاری جشنواره عکس سلامت شهری اشاره کرد و این جشنواره را فرصتی مناسب برای به تصویر کشیدن فرصت‌ها و تهدیدهای حوزه سلامت دانست و بر ضرورت استمرار برگزاری این گونه جشنواره‌ها تاکید کرد.

سمانه زمانی، مدیرکل سلامت شهرداری تهران نیز در این مراسم با اشاره به این‌که جشنواره عکس سلامت شهری به دنبال استفاده از هنر در بهبود سلامت شهری است، گفت: فراخوان عمومی این جشنواره در ۹ محور و در هفته سلامت اعلام و در مجموع بیش از ۳۶۷۳ اثر از نزدیک به هزار عکاس آماتور و حرفه‌ای دریافت شد که پس از داوری اولیه ۴۰ اثر در هر محور و در مجموع ۲۶۰ اثر به مرحله نهایی راه پیدا کردند.

در پایان این مراسم از ۲۷ برگزیده نخستین جشنواره عکس سلامت شهری با اهدای لوح و هدایایی قدردانی شد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/ZgFVS

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک