مدیرکل نظارت و اعتبار بخشی معاونت درمان وزارت بهداشت مطرح کرد:

سو استفاده برخی شرکت‌های تجاری از مردم با تبلیغات دروغین

۱۳۹۵/۱۱/۲۵ در ۱۹:۴۰

مدیرکل نظارت و اعتبار بخشی معاونت درمان وزارت بهداشت با اشاره به شرکت‌هایی که با تبلیغات کاذب سعی در سو استفاده از مردم دارند، گفت: در حال حاضر با شرکت‌های تقلبی مواجه شدیم که حتی به شکل شرکت‌های تجاری یا با مجوز از سازمان‌های بیمه‌گر با تبلیغات دروغین از مردم سو استفاده می‌کنند.

به گزارش ایران پزشک، سید محمد حسین میردهقان با بیان این‌که خدمات اینترنتی در حوزه سلامت متفاوت با دیگر حوزه‌ها است، گفت: دیجیتال کالاها با توجه به توسعه زیرساخت‌های مجازی و اینترنتی در کل دنیا رو به افزایش است، اما وقتی در حوزه سلامت مطرح می‌شود، کمی متفاوت است. به دلیل این‌که ارتباط موثر بین گیرنده و دهنده خدمت باید مشخص شود و باید بتوانیم پیگیری کنیم حقوق بیمار به چه شکلی تحقق پیدا می‌کند که در این جا مشکل پیدا می‌کنیم.

وی با اشاره به شرکت‌هایی که با تبلیغات کاذب سعی در سو استفاده از مردم دارند، بیان کرد: در حال حاضر با شرکت‌های تقلبی مواجه شدیم که حتی به شکل شرکت‌های تجاری یا با مجوز از سازمان‌های بیمه‌گر با تبلیغات دروغین از مردم سو استفاده می‌کنند.

مدیرکل نظارت و اعتباربخشی معاونت درمان وزارت بهداشت به انواع تخلفاتی که در حوزه سلامت و بیمه‌ای صورت می‌گیرد اشاره و اظهار کرد: بخشی از تخلفات مربوط به عدم اطلاعات مردم است و بخشی از این مسئله ضعف ما است که نتوانستیم اطلاعات کامل را به مردم برسانیم و باید در کنار سازمان‌های بیمه‌گر، اطلاعات کاملی را به مردم بدهیم.

میردهقان با تاکید بر این‌که خدماتی که این شرکت‌ها از آن نام می‌برند در وزارت بهداشت ثبت نشده است، تصریح کرد: وقتی یک سازمان بیمه‌گر می‌خواهد خدمتی را انجام دهد باید رجیستر شود، اما این خدمات رجیستر نشده است.

وی در برنامه «صبح و گفت‌وگو» رادیو گفت‌وگو اظهار کرد: این شرکت‌ها نه تنها خدماتی را ارائه نمی‌دهند، بلکه ممکن است خدمات نامناسبی هم ارائه دهند.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/IEcTf

برچسب‌ها, , , , , , , ,

ایران پزشک