وزیر بهداشت چه تعداد تخت روان‌پزشکی در کدام شهرها افتتاح کرد

سیر تا پیاز افتتاحیه‌ها در بخش تخت‌های روان‌پزشکی

۱۳۹۵/۱۰/۲۵ در ۱۰:۴۹

با دستور وزیر بهداشت تخت‌های روان‌پزشکی در ۳۱ دانشگاه علوم پزشکی کشور و بیمارستان‌های تابعه آن‌ها افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ایران پزشک، در مراسم امروز تخت‌های روان‌پزشکی در بیمارستان‌های تابعه ۳۱ دانشگاه علوم پزشکی افتتاح می‌شود.

تعداد ۱۲ تخت در دانشگاه علوم پزشکی اراک و بیمارستان امیرکبیر، تعداد ۱۰ تخت در بیمارستان فاطمی اردبیل و ۸ تخت در بیمارستان ولایت شهرستان گرمی در زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، تعداد ۱۴ تخت در بیمارستان حضرت فاطمه زهرا میاندوآب و ۸ تخت در بیمارستان فجر ماکو در زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی ارومیه، ۴۲ تخت در بیمارستان فارابی اصفهان و ۲۰ تخت در بیمارستان نور حضرت علی اصغر و ۱۸ تخت در بیمارستان صاحب‌الزمان شهرضا و ۱۲ تخت در بیمارستان گلدیس شاهین شهر و ۱۲ تخت در بیمارستان گلدیس شاهین شهر در زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان افتتاح می‌شود.

بیمارستان ۲۲ بهمن مسجد سلیمان با ۱۴ تخت و بیمارستان امام خمینی رامهرمز با ۱۵ تخت و بیمارستان گلستان اهواز با ۷۰ تخت و بیمارستان سلامت اهواز با ۲۰ تخت در زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی اهواز در این افتتاح حضور دارند.

دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز با تعداد ۸ تخت در بیمارستان حضرت رسول تهران و ۶ تخت در بیمارستان حضرت علی اصغر به این جمع پیوسته است.

بیمارستان شهید یحیی نژاد بابل در زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی بابل و بیمارستان پاستور بم نیز در زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی بم، هر کدام صاحب ۴۰ تخت روان‌پزشکی شدند.

در دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس نیز بیمارستان‌های علی‌ابن ابیطالب رودان با ۱۴ تخت و بیمارستان پیامبر اعظم قشم با ۱۲ تخت و بیمارستان فارابی بستک با ۸ تخت در این لیست حضور دارند.

 

تخت روانپزشکی

 

در زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز بیمارستان‌های رازی تبریز با ۷۰ تخت و بیمارستان امام خمینی بناب با ۱۰ تخت و بیمارستان استاد شهریار بستان آباد با ۱۲ تخت و بیمارستان امام خمینی اسکو با ۱۰ تخت به این جمع اضافه شدند.

بیمارستان تک تخصصی روزبه تهران نیز در زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی تهران صاحب ۵۶ تخت روان‌پزشکی شد.

دانشگاه علوم پزشکی خراسان جنوبی با ۳ بیمارستان امام رضا (ع) بیرجند، شهید مصطفی خمینی طبس و شهدا قائن در این لیست حضور دارد که هر کدام از این بیمارستان‌ها به ترتیب ۳۰، ۱۸ و ۱۲ تخت را افتتاح کردند.

بیمارستان پیمانیه جهرم در زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی جهرم صاحب ۶ تخت روان‌پزشکی شد.

بیمارستان امام خمینی جیرفت نیز ۳۰ تخت روان‌پزشکی را افتتاح کرد و در بیمارستان موسی‌ابن جعفر قوچان در خراسان رضوی نیز ۱۰ تخت روان‌پزشکی در اختیار بیماران قرار گرفت.

در زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی زابل، بیمارستان امیر زابل صاحب ۱۵ تخت شد.

همچنین ۱۲ تخت در بیمارستان امدادی ابهر و ۳۰ تخت در بیمارستان شهید بهشتی و ۱۲ تخت در بیمارستان ساوه افتتاح شد.

بیمارستان محمد واسعی سبزوار نیز صاحب ۱۶ تخت روان‌پزشکی از این مجموعه تخت‌های روان‌پزشکی شد.

 

سیرجان

 

بیمارستان امام رضا سیرجان با ۲۰ تخت و بیمارستان امام حسین شاهرود با ۱۶ تخت و بیمارستان سینا جونقان شهرکرد با ۲۰ تخت و بیمارستان شهید مطهری مرودشت با ۲۰ تخت و بیمارستان امام حسین سپیدان با ۲۷ تخت و بیمارستان بعثت اشکنان با ۲۵ تخت در این لیست حضور دارند.

در استان‌های کرمان و کرمانشاه نیز بیمارستان‌های قائم بردسیر، سینا زرند، فارابی کرمانشاه و محمد کرمانشاهی کرمانشاه به ترتیب هر کدام صاحب ۱۰، ۶، ۵۰ و ۱۵ تخت روان‌پزشکی شدند.

در استان کردستان، هفت بیمارستان به این جمع ملحق شدند و بیمارستان قدس سنندج ۲۰ تخت، امام حسین بیجار، امام خمینی دیواندره، شهید بهشتی قروه، صالح‌الدین ایوبی بانه، سینا کامیاران و فجر مریوان، هر کدام ۴ تخت روان‌پزشکی خواهند داشت.

بیمارستان علامه بهلول گناباد با ۱۲ تخت، شهید چمران بروجرد با ۱۰ تخت، ابن سینا نورآباد با ۱۰ تخت، شهید رحیمی خرم‌آباد با ۱۵ تخت، شهدای هفت تیر دورود با ۲۰ تخت و امام سجاد رامسر زیر با ۱۴ تخت در لیست تخت‌های روان‌پزشکی حضور دارند.

بیمارستان امیرالمومنین مراغه نیز صاحب ۱۲ تخت روان‌پزشکی شد.

در استان همدان نیز بیمارستان‌های فرشچیان با ۷ تخت و امام حسن فامنین با ۴ تخت این مراسم را برگزار کردند.

بیمارستان موسی‌بن‌جعفر تفت با ۸ تخت و بیمارستان اما جعفر صادق میبد با ۶۴ تخت و بیمارستان ضیایی اردکان با ۴۰ تخت و بیمارستان امام خمینی اسفراین با ۱۰ تخت نیز در این بین هستند.

با این حساب تخت‌های روان‌پزشکی در ۳۱ دانشگاه علوم پزشکی و ۵۸ شهرستان و ۶۶ بیمارستان کشور افتتاح شد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/2pNeu

برچسب‌ها, , , ,

ایران پزشک