شانس افزایش طول عمر بیماران سرطانی با توجه به پزشکی شخصی

۱۳۹۶/۱۰/۱۹ در ۲۲:۵۴

پزشکی شخصی

دبیر علمی دومین کنگره بین المللی پزشکی شخصی ایران از افزایش طول عمر بیماران مبتلا به سرطان و تشخیص و درمان آن‌ها با استفاده از پزشکی شخصی خبر داد.

به گزارش ایران پزشک، رضا نکوئیان در آستانه برگزاری دومین کنگره بین المللی پزشکی شخصی ایران (Personalized Medicine) اظهار کرد: پزشکی شخصی یکی از جدیدترین رشته‌های علم پزشکی است و درمان بیماران را به صورت منحصر به فرد و شخصی مدنظر قرار می‌دهد و در واقع در این روش از کلی‌گویی و تشخیص عمومی بیماری افراد جلوگیری می‌شود.

وی با اشاره به این‌که در این روش خصوصیات شخصی افراد مبنای درمان حساب می‌شود، گفت: خصوصیات شخصی فرد شامل ژن‌های اختصاصی، شرایط زندگی، محیط زندگی فرد و نحوه و کیفیت زندگی شخصی آن فرد است؛ بنابراین درمان هر فرد با توجه به تشخیص منحصر به فرد و به صورت شخصی انجام می‌گیرد و برخلاف تشخیص‌های گذشته که برای همه بیماران همچون بیماران مبتلا به سرطان پستان و تخمدان یک درمان به یک روش صورت می‌گرفت اکنون با پزشکی شخصی درمان بیماری‌های یکسان برای افراد مختلف متفاوت است. یعنی دو فرد با یک بیماری یکسان با توجه به ویژگی‌های شخصی خود درمان‌های متفاوت خواهند داشت.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران تصریح کرد: پزشکی شخصی باعث بهبودی بیشتر بیمار و کامل شدن درمان آن می‌شود. همچنین شانس زنده ماندن فرد را در یک بیماری همچون سرطان افزایش می‌دهد.

نکوییان گفت: دومین کنگره بین المللی پزشکی شخصی ایران به همت دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) و با همکاری پژوهشگاه مهندسی ژنتیک و زیست فناوری، دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: دانشجویان رشته‌های پزشکی و متخصصین مختلف از مخاطبین این کنگره هستند. همچنین صاحب‌نظران و اساتید برجسته از کشورهای مختلف نیز در این کنگره حضور خواهند داشت و جدیدترین دستاوردها در حوزه پزشکی شخصی مورد بحث و گفت‌وگو قرار خواهد گرفت.

این محقق ژنتیک و سرطان گفت: در این کنگره در مورد دارو نیز مباحثی در مورد پزشکی شخصی مطرح خواهد شد؛ زیرا با توجه به این مسئله، هر فردی برای یک بیماری نیاز به دارویی متفاوت بر اساس ژنوم خود دارد و همچنین نقش تغذیه (نوتروژنومیکس) و تاثیر آن در پیشگیری از سرطان یا ابتلا به آن نیز مورد بحث و گفت‌وگو قرار خواهد گرفت.

دبیر علمی دومین کنگره بین المللی پزشکی شخصی اظهار کرد: هدف از برگزاری این کنگره اطلاع رسانی و همگرایی متخصصین در حیطه‌های مختلف سرطان است تا تشخیص‌های شخصی ایران را مورد بحث و استفاده قرار دهیم و در مورد درمان‌های شخصی و داروهای شخصی و منحصر به فرد بحث و گفت‌وگو کنیم.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/QxBzh

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک