شایع‌ترین علت جراحی‌های ستون فقرات

۱۳۹۶/۰۱/۲۷ در ۱۲:۵۵

ستون فقرات

دبیر علمی سومین کنگره منطقه‌ای میان دوره‌ای انجمن ارتوپدی ایران با اشاره به این که کمر درد یکی از شایع ترین بیماری ها در حوزه ارتوپدی است، گفت: کمتر از ۱۰ درصد کمر دردها با جراحی درمان می‌شود.

به گزارش ایران پزشک، علی اندلیب در ارتباط با برگزاری سومین کنگره منطقه‌ای میان دوره‌ای انجمن ارتوپدی ایران اظهار کرد: این کنگره از ۶ تا ۸ اردیبهشت سال جاری در تالار زیتون دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار می‌شود.

وی با بیان این‌که احتمالا بیش از ۲۰۰ نفر برای شرکت در این کنگره ثبت نام می‌کنند، افزود: موضوعاتی همچون جراحی ارتوپدی اطفال، جراحی ستون فقرات، تعویض مفاصل ترومای اندام فوقانی و تحتانی از مباحثی هستند که در این کنگره مطرح می‌شود.

این متخصص ارتوپدی ادامه داد: ارتقا بخشیدن دانش همکاران ارتوپدی و انتقال و ارائه جدیدترین دستاوردهای حوزه ارتوپدی از دیگر اهداف برگزاری سومین کنگره منطقه‌ای میان دوره‌ای انجمن ارتوپدی ایران است.

دبیر علمی سومین کنگره منطقه‌ای میان دوره‌ای انجمن ارتوپدی ایران گفت: گروه هدف این کنگره جامعه ارتوپدی بوده و شرکت در کنگره نیز ۱۳٫۵ امتیاز باز آموزی دارد. همچنین اساتید و سخنرانانی از استان‌های تهران، شیراز، یزد، اهواز، کرمان و اصفهان در این کنگره شرکت می‌کنند.

اندلیب اضافه کرد: چندین پنل و کارگاه آموزشی در سومین کنگره منطقه‌ای میان دوره‌ای انجمن ارتوپدی ایران برای شرکت کنندگان برگزار می‌شود.

این متخصص ارتوپدی با اشاره به بیشترین علت جراحی‌های ستون فقرات، گفت: تنگی کانال نخاعی، فتق دیسک کمر و انحرافات ستون فقرات بیشترین علل جراحی‌های ستون فقرات است.

وی در پایان به موضوع کمر درد اشاره کرد و گفت: کمر درد یکی از بیماری‌های شایعی بوده که بسیاری از افراد آن را در زندگی تجربه می‌کنند؛ البته باید توجه داشت که تنها کمتر از ۱۰درصد کمر دردها منجر به جراحی شده و به عبارتی نیاز به درمان به روش جراحی دارند.

سومین کنگره منطقه‌ای میان دوره‌ای انجمن ارتوپدی ایران از ۶ تا ۸ اردیبهشت سال جاری در تالار زیتون دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار می‌شود.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/eURY6

برچسب‌ها, , , , , , ,

ایران پزشک