مدیر روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت خبر داد:

شکایت از ساندویچی‌ها و نانوایی‌ها در راس تماس‌های مردم با سامانه ۱۹۰

۱۳۹۶/۰۷/۰۴ در ۱۳:۵۱

مدیر روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت گفت: کل تماس‌های برقرار شده با سامانه بهداشت ۱۹۰ در شهریور سال جاری ۲۵۱۲۵ تماس بود که از این تعداد، ۷۶۷۰ خبر و شکایت در سامانه به ثبت رسید و بقیه تماس‌ها منجر به راهنمایی، آموزش و مشاوره شد.

به گزارش ایران پزشک، حمید انصاری با بیان این مطلب گفت: بیشترین شکایت‌های ثبت شده به ترتیب از عرضه مواد غذایی صنفی سنتی فاسد، وجود جسم خارجی در مواد غذایی صنفی سنتی و دفع غیر بهداشتی فاضلاب بود.

وی افزود: همچنین اماکن مسکونی دارای فعالیت‌های غیر مجاز و اغذیه فروشی و ساندویچ و پیتزا ۱۱ درصد، نانوایی با ۱۰ درصد و سلف سرویس و رستوران‌ها با ۹ درصد بیشترین اخبار و شکایت‌ها را به خود اختصاص دادند.

انصاری ادامه داد: میزان ۳ درصد از اخبار و شکایات منجر به کشف، جمع آوری و معدوم‌سازی کالاهای آسیب رسان به مصرف کننده به میزان ۱۰۱۷۶ کیلوگرم انواع مواد غذایی فاسد، تاریخ مصرف گذشته و غیر قابل مصرف گردید که بیشترین این مواد غذایی شامل انواع سوسیس و کالباس، انواع ترشیجات، انواع نوشیدنی‌ها، انواع تنقلات، انواع فرآورده‌های گوشتی و پروتئینی، انواع لبنیات و غیره بوده است.

مدیر روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت اظهار کرد: بیشترین فراوانی اخبار و شکایات در شهریور ماه به ترتیب در حوزه تحت پوشش دانشگاه‌های علوم پزشکی مشهد و شهید بهشتی (۱۲ درصد)، ایران (۱۱ درصد)، شیراز و اصفهان (۸ درصد) و در مرتبه‌های بعدی دانشگاه‌های علوم پزشکی البرز، تهران، قم، شهید صدوقی یزد، جندی شاپور اهواز، تبریز و مازندران بود.

انصاری گفت: اقدامات شبانه‌روزی بازرسان بهداشت محیط منجر به معرفی ۱۵ درصد از متخلفین به مراجع قضایی، صدور ۲۳ درصد انواع اخطار کتبی به منظور رفع نواقص بحرانی و غیر بحرانی و ۱۱ درصد رفع نقص از اخبار و شکایات مردمی شد.

وی افزود: در همین بازه زمانی میزان رضایت‌مندی مردمی بر اساس نظرسنجی‌های انجام شده ۹۴ درصد بود و ۷۲ درصد تماس گیرندگان آقایان و ۲۸ درصد خانم‌ها بودند.

مدیر روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت در پایان بیان کرد: سامانه بهداشت ۱۹۰ به طور شبانه‌روزی و در تمام ایام هفته، آماده دریافت شکایات در زمینه بهداشت محیط و بهداشت حرفه‌ای است و هم‌وطنان می‌توانند از اقصی نقاط کشور با شماره تلفن ۱۹۰ تماس گرفته و شکایات بهداشتی خود را مطرح کنند تا در اسرع وقت رسیدگی شود.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/IX9eH

برچسب‌ها, , , , , , , , , , ,

ایران پزشک