رییس سازمان نظام پزشکی استان قم:

شیوع بیماری هپاتیت B در قم ۱٫۳ درصد است

۱۳۹۵/۱۲/۰۲ در ۰۹:۳۵

رییس سازمان نظام پزشکی استان قم با اشاره به آمار مبتلایان به بیماری هپاتیت در قم گفت: در سال ۹۰ مطالعاتی مبتنی بر جمعیت انجام شد و ۴ هزار نفر را به صورت خوشه‌ای بررسی کردیم که پس از بررسی صورت گرفته متوجه شدیم، شیوع بیماری هپاتیت B در قم ۱٫۳ درصد بود که با فاکتورهای سن، تتو و میزان سواد ارتباط مستقیم داشت.

به گزارش ایران پزشک، محمد رضا قدیر در همایش آموزشی هپاتیت‌های ویرال که در مرکز آموزشی درمانی شهید بهشتی قم برگزار شد، گفت: همایش هپاتیت ویروسی برای نخستین بار در قم برگزار می‌شود که مورد استقبال گسترده پزشکان و به ویژه پزشکان جوان قرار گرفت.

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت بیماری هپاتیت و نارسایی که در این زمینه دارد و از سوی دیگر قابل پیشگیری و درمان بودن این بیماری، اهمیت ارائه آموزش به جامعه مورد تاکید است که در دستور کار داریم.

رییس سازمان نظام پزشکی استان قم گفت: این بیماری بی‌علامت است و اگر کسی مبتلا شود فقط خودش مطرح نیست و دیگران هم مبتلا می‌شوند.

قدیر با اشاره به آمار مبتلایان به بیماری هپاتیت در قم اظهار کرد: در سال ۹۰ مطالعاتی مبتنی بر جمعیت انجام شد و ۴ هزار نفر را به صورت خوشه‌ای بررسی کردیم که پس از بررسی صورت گرفته متوجه شدیم، شیوع بیماری هپاتیت B در قم ۱٫۳ درصد بود که با فاکتورهای سن، تتو و میزان سواد ارتباط مستقیم داشت.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/9IJn0

برچسب‌ها, , , , , ,

ایران پزشک