مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت مطرح کرد:

شیوع دیابت به علت الگوی غذایی نامناسب

۱۳۹۷/۰۳/۱۶ در ۰۹:۲۶

مرض قند

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت: اضافه وزن و چاقی در کودکان زیر پنج سال کشور در یک دهه اخیر به دو برابر افزایش پیدا کرده است.

به گزارش ایران پزشک، زهرا عبداللهی با بیان این‌که حدود ۲۰ درصد دانش ‌آموزان و نیمی از زنان و مردان ۱۵ تا ۶۴ ساله کشور دچار اضافه وزن و چاقی هستند، گفت: پیامد این موضوع شیوع کلسترول بالا، فشارخون بالا، دیابت، بیماری‌های قلبی عروقی و انواع سرطان‌ها در کشور است.

وی با اشاره به نقش مهم تغذیه در ابتلا و پیش‌گیری از بیماری‌ها، افزود: دیابت به تغذیه وابسته است و برای پیش‌گیری از بروز عوارض بیماری، باید رژیم غذایی مناسبی در پیش گرفت.

عبداللهی ادامه داد: در حال حاضر بیماری‌های غیرواگیر از جمله دیابت، فشار خون بالا، چربی خون بالا، بیماری‌های قلبی عروقی، سکته‌های مغزی و قلبی و انواع سرطان‌ها، مهم‌ترین علت مرگ و میر در جهان و ایران به شمار می‌روند و از سوی دیگر، الگوی غذایی نامناسب که شامل مصرف بی رویه قند، نمک و چربی است، مهم‌ترین دلیل ابتلا به بیماری‌های غیر واگیر محسوب می‌شود.

 

طرح کاهش قند در محصولات غذایی

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت اظهار کرد: مصرف زیاد قند، نمک و چربی، به اضافه وزن و چاقی منجر می‌شود و مصرف بی رویه مواد قندی در الگوی غذایی مردم، توانسته آمار شیوع دیابت را افزایش دهد.

عبداللهی با اشاره به اقدامات وزارت بهداشت در راستای بهبود تغذیه مردم در جهت پیش‌گیری و کاهش دیابت گفت: یکی از اقداماتی که در جهت کاهش قند مواد غذایی در دست انجام است، مذاکرات و هماهنگی‌هایی است که با صنایع غذایی برای کاهش میزان قند در محصولات غذایی صورت گرفته است. مانند کاهش میزان قند در نوشابه‌ها، آب‌میوه‌های صنعتی و نوشیدنی‌ها و شیرهای طعم دار که بنا بر عملیاتی سازی این امر، بازنگری استانداردها نیز انجام شده است.

وی درباره آموزش مباحث تغذیه‌ای در سطح کشور گفت: علاوه بر این‌که در سطح کشور، بسیج‌های آموزش همگانی برای آموزش سبک صحیح تغذیه‌ای به مردم فعالیت خوبی دارند، صنف قنادان و شیرینی‌پزان نیز پذیرفتند که در محصولات خود از قند، شکر و روغن کمتری استفاده کنند تا بیماران دیابتی هم بتوانند با آسودگی بیشتری از شیرینی‌ها استفاده کنند؛ با این اقدام، همچنین از اضافه دریافت قند برای عموم مردم هم ممانعت به عمل می‌آید.

 

فعالیت کارشناسان تغذیه در طرح تحول سلامت

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با بیان این‌که هزار و ۲۰۰ کارشناس تغذیه در طرح تحول سلامت در سراسر کشور مشغول به فعالیت شدند، گفت: با حضور این کارشناسان در پایگاه‌ها و مراکز خدمات جامع سلامت، مردم می‌توانند به آسانی به خدمات مشاوره تغذیه دسترسی پیدا کنند و بیمارانی مانند بیماران دیابتی که سلامتی آن‌ها در گرو تغذیه مناسب است با در پیش گرفتن رژیم غذایی مناسب دچار عوارض نمی‌شوند.

وی درباره بیماران پیش دیابتیک نیز بیان کرد: بیماران پیش دیابتیک که در سیستم، شناسایی می‌شوند به کارشناسان تغذیه ارجاع داده شده و کارشناسان تغذیه هم برای این بیماران، مشاوره و آموزش‌های تغذیه و همچنین رژیم غذایی مناسب در نظر می‌گیرند. چنانچه بیماران پره دیابتیک با رژیم غذایی مناسب کنترل شوند، به دیابت مبتلا نمی‌شوند.

 

استویا به جای قند

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت: در راستای کاهش قند محصولات غذایی با صنایع، همکاری‌هایی صورت گرفته و در این زمینه سازمان استاندارد هم میزان و حدنصاب قند موجود در محصولات غذایی را تعیین کرده است.

عبدالهی تاکید کرد: صنف و کارخانه‌های محصولات غذایی باید این استانداردها را رعایت کنند، زیرا میزان استاندارد قند در محصولات غذایی توسط بازرسان بهداشت مورد پایش قرار می‌گیرد.

وی درباره جانشین‌های شکر گفت: صنایع و صنوف باید به مصرف جانشین‌های شکر تشویق شوند و به جای شکر از موادی مانند استویا استفاده کنند، استویا، گیاهی است و قدرت شیرین کنندگی زیادی دارد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/8mQgC

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک