برگزاری نخستین کنگره ملی طب فراگیر در سرطان

طب مکمل عوارض درمان سرطان را کم می‌کند

۱۳۹۴/۱۱/۱۱ در ۱۴:۳۳

اولین کنگره ملی طب فراگیر در سرطان در تاریخ ۱۴ تا ۱۶ بهمن ماه در مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری «ایران پزشک»، زهرا شیخی، دبیر علمی این کنگره گفت: بحث اصلی این همایش در موضوع بهبود کیفیت زندگی بیماران مبتلا به سرطان است. نظر به اینکه در جامعه بحث سرطان یک مقوله بسیار مهم است و ارائه درمان‌های به روز و بهتر از مهمترین دغدغه‌های پزشکان و متخصصان است.

وی افزود: بعضی از مطالعات نشان می‌دهد که استفاده از طب مکمل در درمان سرطان بسیار مؤثر بوده و به همین جهت مورد توجه بسیاری از دانشمندان جهان قرار گرفته است.

دبیر علمی کنگره طب فراگیر در سرطان ادامه داد: حال باید بررسی کرد که این نوع طب در کجا قابل استفاده است و در چه مواردی می‌توان از طب مکمل در کنار طب رایج استفاده کرد و در بعضی موارد بهبود کیفیت زندگی بیمار با استفاده از این طب مدنظر قرار گرفته و همچنین می‌تواند از عوارض بسیار درمان کم کند.

شیخی با اشاره به اینکه ۶۴ مقاله به دفتر کنگره ارسال شده، ادامه داد: این کنگره در قالب ۷ کمیته علمی تشکیل شده و به کمک اساتید طب سنتی دانشگاه تهران برگزار خواهد شد. طب ایرانی در سرطان، گیاهان دارویی و فراورده‌های طبیعی در سرطان، مکاتب طبی مکمل رایج جهان در سرطان، تغذیه و رژیم درمانی در سرطان، طب تسکینی در سرطان، اخلاق پزشکی و بیوالکترومگنتیکس و صوت، کمیته‌های این همایش است.

 

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/9pNd4

برچسب‌ها, , , , ,

ایران پزشک