طرح‌های داوطلبان جمعیت هلال احمر در ایام نوروز

۱۳۹۵/۱۲/۲۳ در ۰۹:۲۹

معاون سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر از اجرای طرح داوطلب یار، مروجین سلامت و نیابت در روزهای پایان سال و تعطیلات نوروز خبر داد.

به گزارش ایران پزشک، حسن عبودی در تشریح سه طرح مهم سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در ایام نوروز گفت: یکی از طرح‌های مهم، طرح داوطلب یار است که از ۲۵ اسفند تا ۱۵ فروردین ماه در راستای ارتقای اثربخشی خدمات امدادی با مشارکت داوطلبانه پزشکان و پیرا پزشکان سازمان داوطلبان برگزار خواهد شد. این طرح به عنوان پشتیبان طرح امداد و نجات خواهد بود. به این ترتیب در ۱۱۳ پایگاه، حدود ۱۵۰۰ پزشک ما فعالیت‌های لازم را خواهند داشت.

وی به طرح مروجین سلامت نیز اشاره کرد و افزود: داوطلبان فعال در این طرح به طور متوسط در ۶۰۰ ایستگاه سیار و ثابت برنامه‌های آگاه سازی عمومی را به اجرا می‌گذارند.

عبودی همچنین به برنامه نیابت سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر نیز اشاره و اظهار کرد: این طرح چند سال است که با هدف دلجویی و دیدار با سالمندان مقیم در اقامتگاه‌های سازمان‌های حمایتی، اجرا می‌شود. تهیه و توزیع بسته‌های فرح‌بخش و غذایی و ارائه خدمات عام المنفعه به سالمندان در قالب این طرح انجام خواهد شد. در مجموع برای ۱۰ هزار سالمند و پدر و مادری که فرزندی ندارند و در این اقامتگاه‌ها حضور دارند، خدمات عام المنفعه در نظر گرفته شده است.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/NVcUb

برچسب‌ها, , , , , ,

ایران پزشک