رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان؛

طرح تحول زندگی را به سیستان و بلوچستان برگرداند

۱۳۹۵/۰۵/۲۸ در ۰۹:۲۸

رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در صبحانه کاری با خبرنگاران مزایای طرح تحول سلامت برای استان سیستان و بلوچستان را برشمرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ایران پزشک، محمود رضا میری گفت: خوشبختانه در دولت یازدهم موضوع سلامت در اولویت قرار گرفت و طرح تحول سلامت در استان ما با قدرت‌تر از سایر مناطق آغاز شد.

وی افزود: پیش از طرح تحول و هم‌زمان با تحریم‌ها شرایط نامساعدی برای تهیه دارو در کل کشور وجود داشت که در استان ما نیز تاثیراتی بر سلامت جامعه گذاشت.

میری با اشاره به اهداف طرح تحول از جمله زایمان رایگان، درمان رایگان بیماری‌های صعب‌العلاج، واقعی کردن نسبی تعرفه‌ها، ارتقای کیفیت خدمات و برابر کردن خدمات کلان‌شهرها با روستاها گفت: مزایای طرح تحول سلامت در استان ما فراتر از سطح کشوری بود و به نوعی حیات‌بخش شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اشاره به ریشه‌دار بودن فقر در این استان خاطر نشان کرد: پیش از طرح تحول خیلی‌ها به دلیل نداشتن تمکن مالی به دنبال درمان نمی‌رفتند و این طرح فرصتی برای ارائه خدمات به این افراد بود.

وی با اشاره به این‌که به طور کلی شاخص‌ها در این استان پایین است، افزود: با این وجود طی طرح تحول تعداد پزشکان عمومی از ۹۴ به ۱۵۴ نفر رسید و با واقعی شدن تعرفه‌ها، تمایل پزشکان برای حضور در استان بیشتر شد.

وی در پایان گفت: با طرح تحول خدمات بهداشت و درمان به شهرهای کوچک رفت و امید را در مردم زنده کرد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/XFJZs

برچسب‌ها, ,

ایران پزشک