پیام معاون درمان وزارت بهداشت به مناسبت روز پزشک؛

طرح تحول همدلی پزشکان برای ارتقای سلامت جامعه بود

۱۳۹۵/۰۶/۰۱ در ۱۹:۲۵

معاون درمان وزارت بهداشت طی پیامی روز پزشک را به جامعه پزشکی کشور تبریک گفت.

به گزارش پایگاه خبری ایران پزشک به نقل از وبدا، محمد آقاجانی در این پیام ضمن تبریک روز پزشک، طرح تحول سلامت را فرصتی بزرگ برای پزشکان دانست.

متن این پیام بدین شرح است:

جامعه پزشکی ایران با تأسی از بزرگانی چون رازی و ابن سینا همواره در پی حکمت و دانش اندوزی بوده و از فرصت‌ها برای خدمت به سلامت مردم نهایت بهره را برده است و طرح تحول نظام سلامت فرصت بزرگی برای پزشکان این مرز و بوم ایجاد کرد. 

از اردیبهشت ماه ۱۳۹۳ جمع کثیری از پزشکان عمومی در قالب پزشک خانواده در جای جای میهن اسلامی در جهت تامین بهداشت و درمان مردم قدم برداشتند و شهرها و روستاها را از نعمت سلامت بهره‌مند ساختند و پزشکان متخصص در بیمارستان‌ها و کلینیک‌های ویژه به طور اخص در مناطق محروم کشور در تمامی ساعات شبانه‌روز در قالب برنامه‌های متعدد و فراگیر ملی پاسخگوی نیازهای درمانی مردم شدند.

در طرح تحول سلامت، همدلی و مهر پزشکان برای ارتقای سلامت جامعه و درمان درد دردمندان، بیش از پیش به تصویر کشیده شد و در واقع این طرح فرصتی بود برای حضور آنان که دغدغه تسکین آلام بشر را در سر دارند.

مردم ایران اسلامی، از حضور بی‌نظیر، صادقانه و سراسر مهر پزشکان نفع و فایده برده‌اند و شاید همین مردم گواه و شاهد بی‌ادعایی برای تایید خدمت این عزیزان باشند.

به راستی که به فرموده امام صادق (ع) مردم هیچ شهری از پزشک بصیر مورد اعتماد بی‌نیاز نیستند. 

ضمن تبریک روز پزشک، امید است که پرچم عزت جامعه پزشکی همواره بر فراز قله‌های ایمان و تعهد و علم بدرخشد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/kp5zY

برچسب‌ها, ,

ایران پزشک