عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

طرح پزشک خانواده به صورت کامل اجرا نشده است

۱۳۹۷/۰۴/۱۴ در ۱۸:۵۷

پزشکی

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در مورد سرنوشت طرح پزشک خانواده، گفت: این طرح در برنامه پنجم و ششم توسعه وجود داشت و دارد، اما متاسفانه تا به امروز به صورت کامل اجرا نشده است.

به گزارش ایران پزشک به نقل از خانه ملت، ابوالفضل سروش با بیان این مطلب، گفت: در برنامه پنجم قرار بر این شد که این طرح به صورت آزمایشی در چند استان اجرا شود و درصد موفقیت آن مورد ارزیابی قرار گیرد، البته اجرای آزمایشی این طرح تا حدود زیادی موفقیت آمیز بود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس تاکید کرد: در حال حاضر نیز اجرای این طرح در این چند استان متوقف نشده است، اما وزارت بهداشت در حال تهیه پرونده‌های الکترونیک برای خانوارها است، بنابراین وزارت بهداشت در برنامه ششم به صورت جدی مصمم است این طرح را فراگیر و در کل کشور اجرا کند.

سروش با بیان این‌که طرح پزشک خانواده در مرحله آزمایشی موفق بوده و انتظار می‌رود که در کل کشور اجرا شود، گفت: طرح پزشک خانواده علاوه بر این‌که یک مسئله ملی است، یک سیستم بین المللی هم محسوب شده و اکثر کشورهای موفق دنیا در زمینه بهداشت و درمان، آن را اجرا کردند؛ بنابراین در کشور ما نیز به دلیل توجه به طرح تحول سلامت، ناگزیر به اجرای آن هستیم.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/ormU6

برچسب‌ها, ,

ایران پزشک