نماینده اهواز در انتظار پاسخ وزارت بهداشت درباره مرگ بیماران دیالیزی؛

علت مرگ اعلام شده قانع‌کننده نیست

۱۳۹۵/۰۵/۲۴ در ۱۴:۲۷

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی، پاسخ وزارت بهداشت درباره فوت ۴ بیمار دیالیزی در بیمارستان سینای این استان را قانع‌کننده ندانست.

به گزارش پایگاه خبری ایران پزشک به نقل از ایلنا، جواد کاظم‌زاده الباجی درباره فوت ۴ بیمار دیالیزی پس از انجام دیالیز در بیمارستان سینای این استان گفت: هنوز هم نتیجه این پرونده به ما اعلام نشده و وزارت بهداشت اعلام کرد که در اثر یک نوع ویروس این اتفاق افتاده، اما ما این موضوع را قبول نکرده‌ایم و منتظر جواب نهایی هستیم.

وی ادامه داد: در جلسه‌ای که با وزیر بهداشت داشتیم، درخواست کردیم نتیجه این پرونده را به ما اعلام کنند، اما هنوز جوابی به ما داده نشده و هنوز منتظر جواب هستیم تا قانع شویم.

نماینده مردم خوزستان گفت: وزیر بهداشت خود نیز به این مساله اذعان دارند که از نظر امکانات بهداشتی و درمانی، خوزستان دارای پایین‌ترین رده در کشور است، در حالی که این استان از پتانسیل‌های بالایی از نظر اقتصادی و کشاورزی برخوردار است.

وی افزود: بیمارستان‌های این استان همه مربوط به قبل از انقلاب هستند و بسیار فرسوده و از رده خارج هستند. همچنین از نظر پرسنل نیز بیمارستان‌ها با مشکلات شدیدی روبه‌رو هستند به طوری‌که در بیمارستان سینا هر ۶۰ نفر بیمار با ۲ پرستار اداره می‌شوند، در حالی‌که معمولا هر ۴ نفر باید یک پرستار داشته باشند.

الباجی گفت: وضعیت زایشگاه‌ها در اهواز افتضاح است. ساختمان‌های بیمارستانی فرسوده‌اند و تعداد پرسنل درمانی بسیار کم است و همچنین از نظر نظافت نیز مراکز درمانی وضعیت بسیار بدی دارند و این مسائل وضعیت درمانی در استان را با مشکل مواجه کرده است.

وی ادامه داد: باید مدیریت بیمارستان سینای اهواز عوض شده و پاسخ درستی به خانواده‌های بیماران فوت شده داده شود. الان خانواده‌ها منتظر هستند و امکان دارد برای دریافت جواب درست حتی وکیل بگیرند.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/MAOfy

برچسب‌ها, ,

ایران پزشک