هم‌زمان با سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب:

عملیات اجرایی احداث کارخانه پلاسمای خون آغاز شد

۱۳۹۵/۱۱/۲۲ در ۱۴:۵۴

عملیات اجرایی احداث کارخانه پلاسمای خون هم‌زمان با سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب، صبح جمعه با حضور علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی در کرمان آغاز شد.

به گزارش ایران پزشک، عملیات اجرایی احداث کارخانه پلاسمای خون که از آن به عنوان نخستین پالایشگاه پلاسمای انسانی در ایران و بزرگ‌ترین کارخانه در خاورمیانه نام برده می‌شود در ادامه سفر ۲ روزه رییس مجلس شورای اسلامی به استان کرمان و با حضور استاندار، اعضای مجمع نمایندگان استان و جمعی از مسئولان در بخش ماهان از توابع شهرستان کرمان آغاز شد.

رییس هیئت مدیره شرکت پلاسمای نوین در آیین آغاز عملیات اجرایی این طرح گفت: عملیات اجرایی کارخانه پلاسمای خون در شهرک صنعتی فناوری سلامت واقع در جاده ماهان با یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار آغاز شده است.

سید محمد صدر هاشمی افزود: مهم‌ترین طرح کارخانه پلاسمای خون ماهان، پالایشگاه پلاسمای انسانی است که در این پالایشگاه بعد از جمع آوری پلاسما از آن آلبومین فاکتورهای هشت و ۹ که هم اکنون به کشور وارد می‌شود به دست می‌آید.

وی اظهار کرد: احداث کارخانه پلاسمای خون ماهان ۳۰۰ میلیون دلار صرفه جویی ارزی در سال در پی دارد و مصداق کامل اقتصاد مقاومتی دانش بنیان است.

صدر هاشمی ادامه داد: این طرح علاوه بر ایجاد امنیت دارویی، موجب خودکفایی کشور در زمینه تولید پلاسما و سایر محصولات تولیدی خون می‌شود.

رییس هیئت مدیره شرکت پلاسمای نوین افزود: با احداث این کارخانه پلاسمای خون، ایران هشتمین کشور دنیاست که پالایشگاه پلاسمای انسانی دارد و این کارخانه اولین در ایران و بزرگ‌ترین در خاورمیانه است.

کارخانه پلاسمای خون در زمینی به مساحت ۹۰ هکتار در ۴۸ کیلومتری کرمان احداث می‌شود. این کارخانه برای ۸۰۰ نفر اشتغال‌زایی و ۷۰۰ هزار لیتر فرآورده خونی در سال تولید می‌کند.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/uaU0g

برچسب‌ها, , , ,

ایران پزشک