رییس انجمن آترواسکلروز ایران:

فشارخون، ۸۰ درصد افراد سالمند را درگیر می‌کند

۱۳۹۵/۰۹/۲۳ در ۲۰:۳۴

رییس انجمن آترواسکلروز ایران، فشارخون را به عنوان بزرگ‌ترین فاکتور خطرساز بیماری قلبی و عروقی دانست و گفت: نارسایی قلب و کلیه، سکته قلبی و آسیب عروق بزرگ بدن از جمله گشادی شریان آئورت محصول عدم درمان فشار خون شریانی است.

به گزارش ایران پزشک، مسعود قاسمی در آستانه برگزاری ششمین همایش قلب و فناوری‌های نوین و همایش مشترک قلب، غدد و قلب و اعصاب اظهار داشت: این همایش جهت ارائه آخرین دستاوردهای تشخیصی، درمانی و بیماری‌های مشترک قلب، مغز و غدد طی ۱۴ و ۱۵ بهمن ماه در تالار همایش‌های پژوهشگاه نیرو برگزار می‌شود.

وی افزود: در این همایش افزایش فشارخون شریانی، موضوع افزایش چربی‌های خون و عوارض آن بر روی قلب و مغز که موضوع مشترک هر ۳ رشته تخصصی است، مورد بحث و گفت‌وگو قرار می‌گیرد.

رییس انجمن آترواسکلروز ایران بیان داشت: همچنین اختلات ضربان‌های قلب و روش‌های درمانی مدرن مثل داروهای نسل جدید و پیشرفته که عمده آن در کشور در حال مصرف است و روش‌های مدرن رفع تنگی عروق همچون استفاده از بالون و استند مورد مباحثه قرار خواهد گرفت.

قاسمی فشارخون را به عنوان بزرگ‌ترین فاکتور خطرساز بیماری قلبی و عروقی دانست و عنوان کرد: آمارها گویای این موضوع بوده که در حال حاضر ۸۰ درصد افراد جامعه تا سن ۷۰ سالگی تحت تاثیر نحوه زندگی ممکن است به این بیماری مبتلا شوند، بنابراین تشخیص و درمان به موقع بسیار حائز اهمیت است.

رییس ششمین همایش قلب و فناوری‌های نوین اظهار کرد: افزایش فشارخون شریانی در صورت درمان به موقع بسیار خوب کنترل می‌شود و عمده عوارض ناشی از آن خذف خواهد شد، ولی متاسفانه فشار خون بالا اغلب بدون علامت بوده و به عبارتی شایع‌ترین علامت فشارخون، بی‌علامتی است؛ برای همین گاهی بیماری خاموش نامیده می‌شود.

قاسمی با اشاره به این‌که کسانی که آگاهانه و با وجود این‌که از بیماری خود اطلاع دارند، ولی درمان را با تاخیر یا اصلا به جهت رفع آن تلاش نمی‌کنند در خطر ویژه عوارض قرار دارند، گفت: عدم درمان این مشکل سبب نارسایی قلب که یکی از وخیم‌ترین تظاهرات فشارخون است، خواهد شد.

وی در پایان گفت: همچنین نارسایی کلیه، سکته قلبی و آسیب عروق بزرگ بدن از جمله گشادی شریان آئورت محصول عدم درمان فشار خون شریانی است.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/0XfQe

برچسب‌ها, , , , , ,

ایران پزشک