سرپرست اورژانس کشور:

فعالیت نیروهای بهداشتی تا بازگشت زائران ادامه دارد + ویدیو

۱۳۹۵/۰۸/۲۲ در ۱۴:۱۹

سرپرست اورژانس کشور جزییات اعزام کاروان بهداشت و درمان به مراسم پیاده‌روی اربعین را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ایران پزشک، پیرحسین کولیوند در مراسم اعزام کاروان بهداشت و درمان به مراسم پیاده‌روی اربعین که در جوار حرم مطهر حضرت امام خمینی (ره) برگزار شد با اعلام این‌که ظرفیت اورژانس امسال سه برار شده است، گفت: امسال تمام مسیرها را در کل کشور و در تمام مرزها پوشش می‌دهیم؛ به طوری‌که از طریق ۲۲۰۰ پایگاه و ۱۴ هزار نیرو خدمات را ارائه خواهیم کرد.

وی با بیان این‌که تعداد قابل توجهی از نیروها پیش از این به مرز اعزام شدند، افزود: همچنین پزشکان متخصص در رشته‌های مختلف اعم از ریه، جراح عمومی، طب اورژانس و … نیز به مرزها اعزام شدند. در عین حال هفت بیمارستان صحرایی در مرزهای مهران، شلمچه و چذابه قرار گرفته و ۱۷ درمانگاه سرپایی نیز به ظرفیت‌مان اضافه شده است.

کولیوند ادامه داد: در عین حال ۲۰ بیمارستان پشتیبان نیز در نظر گرفته‌ایم؛ به عنوان مثال بیمارستان امام حسین (ع) در کرمانشاه و بیمارستان شهید بقایی در اهواز به عنوان بیمارستان‌های پشتیبان قرار گرفته‌اند. همچنین یک بیمارستان ۶۴ تختخوابی صحرایی و دو بیمارستان ۳۲ تختخوابی نیز در مرزها در نظر گرفته‌ایم.

سرپرست اورژانس کشور با بیان این‌که تیم متخصصین بهداشت هم در ایران و هم در عراق از پنج روز قبل فعالیت‌های خود را آغاز کرده‌اند، اظهار کرد: فعالیت نیروهای بهداشتی تا زمان بازگشت زائران ادامه دارد. همچنین طبق قراری که با وزارت بهداشت عراق گذاشته‌ایم بنا شده تا نیروهای بهداشتی در رسانه‌های ملی عراق حضور یافته و نکات علمی و فنی‌شان را اعلام کنند. بر این اساس نیروهای بهداشت به تهیه، توزیع و پخت غذا و نذورات و آب آشامیدنی نظارت دارند و کارت شناسایی هم از سوی کشور عراق برای‌شان صادر شده تا بتوانند از مراکز تهیه غذا در عراق بازدید کنند.

کولیوند همچنین اظهار کرد: باید بگویم که اگر حوادث تروریستی و مشکلات مختلف در این مراسم وجود داشته باشد، ما اصلا حمایت‌های‌مان را متوقف نمی‌کنیم و تمام تلاش‌مان را برای ارائه خدمات مناسب به زائران انجام می‌دهیم و امیدواریم به طور شایسته‌ای به زائران ارائه خدمت کنیم.

گفتنی‌ست در این مراسم ١ بالگرد، ١۵٠ آمبولانس، ١٠ موتورولانس، ۶ دستگاه اتوبوس آمبولانس برای حضور در مراسم پیاده‌روی اربعین بدرقه شدند که هر دستگاه آمبولانس ٢ نفر، اتوبوس آمبولانس ۵ نفر، موتورولانس ١ نفر و بالگرد ۵ نفر نیروى اورژانس را به همراه داشت.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/bry9T

برچسب‌ها, , ,

ایران پزشک