قلب شما غذای مدیترانه‌ای می‌پسندد

۱۳۹۵/۰۹/۱۹ در ۱۹:۰۵

یک دکترای تغذیه و رژیم درمانی، رژیم مدیترانه‌ای را برای سلامت قلب مفید دانست و گفت: با رعایت رژیم‌های غذایی سالم و تبدیل آن به رفتار تغذیه‌ای، می توان سلامت قلب را تضمین کرد.

به گزارش ایران پزشک، خدیجه میرزایی، دکترای تغذیه و رژیم درمانی، در برنامه «غذا، سلامت، زندگی» شبکه رادیویی سلامت گفت: در تمام کشورها، دسته‌ای از رژیم‌ها مورد توجه هستند؛ زیرا واحدهای غذایی مورد نیاز طی روز در این رژیم‌ها تعریف شده و طبق مطالعات انجام شده، افرادی که این رژیم‌ها را به عنوان عادات تغذیه‌ای خود برگزیده‌اند، تندرستی بالاتری دارند.

وی در ادامه بیان کرد: ممکن است این رژیم‌ها برای هدف خاصی طراحی شده باشد؛ به عنوان مثال رژیم‌هایی که برای بیماران قلبی، دیابتی یا افزایش قدرت حافظه تعریف شده که بر این اساس، واحدهای غذایی مورد نیاز در آن مشخص شده است.

میرزایی تاکید کرد: این رژیم‌ها مقیاسی برای سنجش سلامتی افراد است که تا چه اندازه به شاخصه‌های سلامت نزدیک هستند.

عضو هیئت علمی دانشکده تغذیه و رژیم شناسی دانشگاه علوم پزشکی تهران یادآور شد: می‌توان از این رژیم‌ها به رژیم مدیترانه‌ای اشاره داشت که برای بیماران قلبی مناسب است.

وی ادامه داد: مطالعات انجام شده حاکی از آن است ساکنین نواحی مدیترانه از سلامت قلب بالاتری برخوردارند.

این دکترای تغذیه و رژیم درمانی در پایان اظهار داشت: مصرف غذای دریایی، زیتون و سبزیجات در رژیم مدیترانه‌ای یک اولویت محسوب می‌شود و این موضوع، تضمینی برای سلامت قلب و عروق است.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/C4GnL

برچسب‌ها, , , , , , ,

ایران پزشک