عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

لوازم آرایشی قاچاق باید به آتش کشیده شوند

۱۳۹۶/۰۱/۲۹ در ۱۴:۰۱

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان این‌که لوازم آرایشی قاچاق باید به آتش کشیده شوند، گفت: این لوازم کاملا سمی هستند و باید صدها برابر هزینه‌ای که باید برای لوازم آرایشی مناسب پرداخت شود را برای درمان هزینه کنیم.

به گزارش ایران پزشک، عباس علی پوربافرانی با اشاره به کاهش قاچاق لوازم آرایشی و بهداشتی گفت: البته همچنان سهم عمومی از مصرف لوازم آرایشی مربوط به قاچاق است.

وی با بیان این‌که تولیدکنندگان لوازم آرایشی در کشور خیلی کم هستند، ادامه داد: روند رو به رشد مصرف لوازم آرایشی و بهداشتی، نیاز کشور را به این کالا تشدید کرده که البته متاسفانه بر اساس آمارها در خاورمیانه مقام دوم یا سوم و در جهان مقام هفتم را از نظر مصرف لوازم آرایشی داریم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر این نکته که مصرف بی‌رویه لوازم بهداشتی کار درستی نیست، تاکید کرد: مصرف لوازم آرایشی و بهداشتی باید جنبه کاملا تخصصی و تجویزی داشته باشد نه این‌که هر کسی سراغ هر نوع محصولی برود.

پوربافرانی در پایان در برنامه «صبح و گفت‌وگو» رادیو گفت‌وگو، اظهار کرد: در مصرف لوازم آرایشی و بهداشتی باید به تاریخ انقضا، نوع مصرف و میزان مصرف توجه کنیم. در قاچاق کالاهای دیگر سلامت انسان در معرض خطر قرار نمی‌گیرد، اما در این حوزه، سلامت و فرهنگ و همچنین اقتصاد در معرض خطر قرار می‌گیرد. لوازم آرایشی قاچاق از آن کالاهایی است که حتما باید به آتش کشیده شوند؛ زیرا کاملا سم هستند و باید صدها برابر هزینه‌ای که باید برای لوازم آرایشی مناسب پرداخت می‌کردیم، برای درمان هزینه کنیم.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/fVS6x

برچسب‌ها, , , ,

ایران پزشک