قائم مقام سازمان نظام پرستاری کشور:

ماهیت سازمان نظام پرستاری بر پایه پرسش‌گری و مطالبه‌گری است

۱۳۹۵/۰۶/۰۹ در ۱۵:۳۲

قائم مقام سازمان نظام پرستاری کشور از ارائه خواسته‌های ۵ گانه جامعه پرستاری به صورت مکتوب به وزیر بهداشت خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ایران پزشک، محمد شریفی مقدم گفت: در جلسه‌ای که شورای عالی نظام پرستاری با وزیر بهداشت داشت، ۵ خواسته اصلی جامعه پرستاری کشور توجیه و تشریح و ضرورت و اهمیت آن توسط تعدادی از اعضای شورای عالی بیان شد.

این خواسته‌های ۵ گانه عبارتند از:

۱. اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری

۲. اجرای کامل قانون ارتقای بهره‌وری و برخورداری مشمولین قانون از مزایای سخت و زیان آور بودن مشاغل

۳. توقف ابلاغ اجرای آیین‌نامه صلاحیت حرفه‌ای و تدوین آیین‌نامه جدید

۴. تدوین شرح وظایف جدید برای پرستاران به ویژه تعیین تکلیف شرح وظایف کمک پرستار

۵. تشکیل کارگروه مشترک فی‌مابین وزارت بهداشت و سازمان نظام پرستاری جهت همکاری بیشتر

شریفی مقدم ادامه داد: بعد از جلسه با وزیر، جلسه‌ای با حضور هیئت رییسه شورای عالی و جمعی از اعضای شورای عالی با معاون پرستاری برگزار شد که پیرو آن کارگروه بازنگری شرح وظایف گروه پرستاری تشکیل و بخشی از کار کارگروه با محوریت سازمان سپرده شد و اولین جلسه کارگروه نیز یکشنبه گذشته در محل سازمان برگزار گردید.

قائم مقام سازمان نظام پرستاری کشور افزود: در ۳ بند اول یعنی اجرای قانون تعرفه‌گذاری، اجرایی شدن قانون سخت و زیان آور مشاغل و صلاحیت حرفه‌ای تاکنون اقدامی که سازمان اطلاع داشته باشد صورت نگرفته است.

وی ادامه داد: به هر صورت باز شدن باب تعامل شروع شده و شورای عالی سازمان بر این اعتقاد دارند که بهترین شیوه برای حل مشکلات مذاکره و ایجاد ارتباط است که البته سازمان همواره این سیاست را دنبال کرده است.

شریفی مقدم تاکید کرد: سازمان نظام پرستاری گزارش پیشرفت کار، موانع احتمالی، سرعت و کندی بالاخره روند کار را به طور مستمر به اطلاع جامعه شریف پرستاری خواهد رساند، فقط با وحدت و همدلی نهادهای هویتی پرستاری با حفظ منافع پرستاری و مردم می‌تواند بسیاری از مشکلات را حل کند.

وی اظهار داشت: آن‌چه مسلم است ماهیت سازمان نظام پرستاری بر پایه پرسش‌گری و مطالبه‌گری است که با پیگیری‌ها به شیوه مختلف بایستی موانع خدمتی پرستاران را رفع نماید تا پرستاران عزیز با دغدغه کمتر بتواند به مردم عزیز خدمات پرستاری مناسب را ارائه نمایند.

قائم مقام سازمان نظام پرستاری در پایان گفت: عدول از این اهداف یعنی پرسش‌گری و مطالبه‌گری، یعنی خارج شدن از مسیر رسیدن به مقصد و قطعا مذاکره و ارتباط موثر و تعامل سازنده بهترین شیوه پیگیری مطالبات است، مگر این‌که سیر مذاکره دچار مشکل و اختلال شده یا مسدود شود که در گذشته چاره‌ای بر انتخاب شیوه‌های پرهزینه‌تر نبوده است.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/Cq1jZ

برچسب‌ها, ,

ایران پزشک