وزیر بهداشت:

مبنای دولت برای صدور مجوزها، گزارش اعتباربخشی است

۱۳۹۵/۰۸/۰۴ در ۱۶:۴۷

وزیر بهداشت، گزارش‌های اعتباربخشی را یکی از نکته‌های اطمینان‌بخش برای مردم دانست و مبنای صدور مجوزها توسط دولت را، گزارش‌های اعتباربخشی عنوان کرد.

به گزارش پایگاه خبری ایران پزشک به نقل از اعتباربخشی سلامت، سید حسن هاشمی پیرامون جایگاه ایران در اعتباربخشی و کسب استانداردهای جهانی گفت: اعتباربخشی از نگاه بیرونی موضوعی بسیار مهم و ارزشمند است و تنها نکته‌ای است که مصرف‌کننده‌ها و مردم می‌توانند به آن اعتماد کنند.

وی افزود: در واقع این گزارش‌ها اطمینان‌بخش مردم در حوزه‌هایی است که مستقیم با آن سر و کار دارند.

هاشمی با تاکید بر این‌که مبنای دولت برای صدور مجوزها، اعتباربخشی و گزارش‌هایی است که درباره محصولات و تجهیزات و خدمات انجام می‌شود، گفت: مطمئن هستم که بسیاری از محصولات و خدمات ما در جایگاه جهانی می‌تواند رتبه خوبی کسب کند و خوش‌بین هستم مجموعه‌هایی داریم که می‌توانند بالاترین رده‌های استاندارد را داشته باشند.

وی همچنین از کارشناسان و افراد مرتبط با این حوزه خواست که اگر مشکلی در تولیدات و خدمات وجود دارد اعلام کنند تا رفع شود.

این اظهارات هاشمی در حالی است که هفته آینده تیمی از داوران و مشاوران انجمن بین‌المللی ایسکوا به ایران می‌آیند تا طی مذاکره‌هایی درباره عضویت اعتباربخشی ایران در این انجمن تصمیم‌گیری کنند. اگر ایران بتواند برای اعتباربخشی ملی خود، برند ایسکوا را اخذ کند، می‌تواند به برندی بین‌المللی تبدیل شود.

معاون درمان وزارت بهداشت نیز چندی پیش از اجرایی شدن نسل سوم اعتباربخشی در بیمارستان‌ها از ۱۵ آذر خبر داد و گفت: از شش گام اجرایی اعتباربخشی، سه گام آن اجرایی شده و گام چهارم در حال آغاز شدن است.

راه‌اندازی سامانه الکترونیک، آموزش ارزیابان منتخب و اجرای سراسری اعتباربخشی، سه گام بعدی هستند که از ۱۵ آذر ماه تا ۱۵ اسفند امسال در ۳ هزار بیمارستان کشور انجام خواهد شد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/39OXS

برچسب‌ها, , , ,

ایران پزشک