رئیس انجمن تغذیه ایران به «ایران پزشک» خبر داد:

اختصاصی / متخصصان تغذیه برای دستگاه‌های کمک لاغری مجوز می‌گیرند

۱۳۹۴/۱۱/۱۱ در ۱۹:۰۷

رئیس انجمن تغذیه ایران به منع قانونی استفاده کارشناسان و متخصصان تغذیه از دستگاه‌های کمک‌کننده در کاهش سایز و لاغری اشاره کرد و گفت: به نظر می‌رسد که استفاده‌کننده اصلی از این دستگاه‌ها باید فارغ‌التحصیلان رشته تغذیه باشند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری «ایران پزشک»، جلال‌الدین میرزای رزاز، رئیس انجمن تغذیه ایران در خصوص دستگاه‌های کمک‌کننده در کاهش سایز و لاغری گفت: درحال‌حاضر دستگاه‌های مشخصی از وزارت بهداشت مجوز گرفته و در حال واردات به کشور هستند که اکثر این دستگاه‌ها دارای تاییدیه اتحادیه اروپا هم هستند و می‌توانند به عنوان وسایل کمک‌کننده موثر باشند.

وی افزود: متاسفانه این دستگاه‌ها درحال‌حاضر متولی خاصی ندارد، اما وقتی موضوع استفاده متخصصان تغذیه مطرح می‌شود با منع قانونی مواجه می‌شوند. هرچند به نظر می‌رسد که استفاده‌کننده اصلی از این دستگاه‌ها باید فارغ‌التحصیلان رشته تغذیه باشند.

رزاز با اشاره به اینکه چند ماهی هست که جلسه‌هایی در ارتباط با استانداردسازی استفاده از این دستگاه‌ها تشکیل شده به خبرنگار «ایران پزشک» گفت: اعضای این جلسات متشکل از نفراتی از سازمان استاندارد، وزارت بهداشت (دفتر بهبود تغذیه)، انجمن تغذیه و دانشکده تغذیه هستند.

وی افزود: در هفته جاری در جلسه‌ای که به همین منظور در دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت برگزار می‌گردد نسبت به تکمیل دستورالعمل و تصمیم‌گیری در این باره اقدام خواهد شد.

لازم به ذکر است اکثر این دستگاه‌ها غیرتهاجمی هستند و دستورالعمل جامع و کامل استفاده از آنها از طرف انجمن تغذیه ایران به وزارت بهداشت اعلام خواهد شد.

 

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/KCMnj

برچسب‌ها, , , ,

ایران پزشک