مدیرکل آزمایشگاه‌های مرجع سازمان غذا و دارو؛

مجلس متولی سلامت جامعه را مشخص کند

۱۳۹۵/۰۲/۲۸ در ۰۴:۵۸

مدیرکل آزمایشگاه‌های مرجع سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت با اشاره به این‌که در حال حاضر متولی سلامت کشور به صورت خاص، مشخص نیست، از مجلس خواست در این خصوص تعیین تکلیف کند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ایران پزشک، حسین رستگار گفت: سلامت باید متولی واحد و پاسخگو داشته باشد و این موضوع بسیار مهم است. اگر از ما پاسخ می‌خواهند، همه این موارد باید زیر یک چتر جمع شود تا بتوان در آن فضا حرکتی انجام داد.

رستگار درباره اختلاف نظر بین سازمان غذا و دارو با سازمان دامپزشکی در برخی موارد مرتبط با تغذیه مانند واردات گوشت یا خمیر مرغ گفت: این دو سازمان در بسیاری از موارد اتفاق نظر دارند، اما برخی موارد خاص است که چنین اتفاقی را در پی دارد. مثلا در مورد مسئله خمیر مرغ، ما می‌گفتیم خمیرمرغ اگر استاندارد باشد، چیز بدی نیست. منظور ما این بود که نظارت کافی بر برخی محصولات زیر‌پله‌ای وجود ندارد و مستقیم برای تولید سوسیس و کالباس مصرف می‌شوند.

مدیرکل آزمایشگاه‌های مرجع سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت با اشاره به این‌که در حال حاضر متولی واحدی برای نظارت بر سلامت مردم وجود ندارد و موازی‌کاری‌هایی نیز وجود دارد، به خبرنگار ایران پزشک گفت: متولی سلامت مردم سازمان غذا و دارو است و باید حساسیت داشته باشیم.

رستگار در خصوص گوشت‌های بوفالو و گوشت برزیلی و اختلاف نظر بر سر سلامت این گوشت‌ها نیز اظهار کرد: در رابطه با گوشت، سازمان غذا و دارو مسئولیتی ندارد؛ به جز محل عرضه یعنی در قصابی‌ها که آن هم معاونت بهداشتی وارد می‌شود.

پایان پیام/

image_print

برچسب‌ها, , , , ,

ایران پزشک