دبیر انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی:

محدودیت و عدم نظارت، فروش اینترنتی دارو را زیرزمینی می‌کند

۱۳۹۵/۱۲/۰۳ در ۱۹:۳۸

دبیر انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی با بیان این‌که در ایران فروشگاه رسمی فروش داروی اینترنتی نداریم، گفت: وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو چنین فروشگاه‌هایی را کاملا ممنوع کرده‌اند و حتی داروخانه‌ها هم نمی‌توانند فروش اینترنتی داشته باشند.

به گزارش ایران پزشک، رضا الفت نسب با بیان این‌که در ایران فروشگاه رسمی فروش داروی اینترنتی نداریم، گفت: وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو چنین فروشگاه‌هایی را کاملا ممنوع کرده‌اند و حتی داروخانه های کشور که مجوز هم دارند، باز هم نمی توانند فروش اینترنتی داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: البته برخی کانال‌ها در شبکه‌های اجتماعی هستند که اقدام به فروش اینترنتی دارو می‌کنند. تا زمانی که یک‌سری محدودیت‌ها وجود داشته باشد و راه‌کاری برای آن وجود نداشته باشد، به صورت زیرزمینی این کار ادامه پیدا می‌کند.

دبیر انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی با تاکید بر لزوم ارائه راه‌کار برای فروش اینترنتی در رادیو گفت‌وگو اظهار کرد: صرف ایجاد محدودیت برای این حوزه کار درستی نیست. داروخانه‌های شبانه‌روزی و بزرگ مملو از بیماران و همراهان بیماری هستند که از شهرستان آمده‌اند، در حالی‌که اینترنت می‌تواند کمک کند. البته ما نمی‌گوییم همه بتوانند اینترنتی دارو به فروش برسانند بلکه فقط داروخانه‌ها مجاز به این کار باشند.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/wy9iE

برچسب‌ها, , , , ,

ایران پزشک