مدیرکل نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو خبر داد:

محدودیت واردات کالاهایی با امکان تولید در داخل ایران

۱۳۹۵/۰۷/۲۹ در ۱۸:۱۵

مدیرکل نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو اعلام کرد که واردات محصولاتی که تولیدکنندگان داخل قادر به تولید آن هستند به برندهای مشهور و تا سقف ۱۰ درصد محدود شده است.

به گزارش پایگاه خبری ایران پزشک، محمود بیگلر گفت: واردات محصولات مورد نیازی که تولیدکنندگان داخل قادر به تولید آن هستند را به برندهای مشهور و تا سقف ۱۰ درصد محدود کردیم تا به این وسیله بتوانیم ایجاد رقابت کرده و تولیدکننده ناچار به تقویت خود و جلوگیری از افت کیفیت شود. 

بیگلر با انتقاد از عدم استفاده کامل از ظرفیت تولید، درباره حمایت از تولیدکننده داخلی گفت: تولیدکننده سرمایه خود را در مسیری مصرف می‌کند که هنگام رسیدن به مرحله تجاری‌سازی با بازار اشباع شده مواجه می‌شود. 

مدیرکل نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو درباره تولیدات های تک که عموما وارداتی هستند نیز با بیان این‌که دلیلی برای تولید همه قطعات توسط خودمان وجود ندارد، افزود: در بسیاری از شرکت‌های خارجی هم قطعه‌های دستگاه‌ها را کشورهای مختلف می‌سازند و یک شرکت محصول نهایی را سرهم می‌کند.

وی افزود: در مورد این گونه محصولات نیاز است که وارد مسیر قطعه‌سازی شویم و این قطعات را به کشورهای مختلف بفروشیم. از سوی دیگر می‌توان به تهیه قطعه‌ها از کشورهای مختلف و مونتاژ نهایی آن دستگاه فکر کرد.

بیگلر همچنین به تولیدکنندگان توصیه کرد: به اولویت‌های مطروحه از سوی این اداره کل توجه و سپس برای تولید اقدام کنند، زیرا ما به طور مشخص بیان کرده‌ایم که هر فرآورده در طول سال چقدر ارزبری داشته و به چه میزان سرمایه‌گذاری نیاز دارد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/8z1WW

برچسب‌ها, ,

ایران پزشک