رییس سی‌ و سومین کنگره رادیولوژی ایران مطرح کرد:

محرومیت ایرانی‌ها از تکنولوژی‌های تشخیصی روز دنیا به دلیل نبود صرفه اقتصادی

۱۳۹۵/۰۷/۱۷ در ۱۰:۲۷

رییس سی‌ و سومین کنگره رادیولوژی ایران، گران بودن تجهیزات رادیولوژی و استهلاک بالا را دلیل وارد نشدن جدیدترین تکنولوژی این حوزه دانست.

به گزارش پایگاه خبری ایران پزشک، هادی رکنی یزدی گفت: به دلیل گران بودن تجهیزات رادیولوژی و استهلاک بالا به خصوص دستگاه‌های تشخیص سرطان پستان، جدیدترین تکنولوژی‌های این حوزه به دلیل به صرفه نبودن اقتصادی وارد کشور نمی‌شود و از طرفی چون وزارت بهداشت برای این اقدامات تشخیصی تعرفه‌های اندکی را تعیین کرده، سرمایه‌گذران نیز رغبتی به واردات جدیدترین دستگاه‌ها ندارند و نتیجه نهایی آن افت خدمت‌رسانی به بیماران است.

رییس سی‌ و‌ سومین کنگره رادیولوژی ایران با اشاره به این‌که دستگاه‌های فرسوده باعث بروز خطاهای تشخیصی و درمانی می‌شود، گفت: از لحاظ علمی، رادیولوژیست‌های ایران در جایگاه مناسبی قرار دارند، اما باید تلاش‌های علمی و تحقیقاتی را در این حوزه افزایش داد.

این استاد رادیولوژی دانشگاه تهران ادامه داد: در تمام حوزه‌های پزشکی، ایران پیشرفت‌های مناسبی داشته که حتی قابل رقابت با سایر کشورها است که اگر وزارت بهداشت حمایت‌های خود را نسبت به جامعه پزشکان که تنها امید و خانه‌شان وزارت بهداشت است‌، افزایش دهد، می‌توان به پیشرفت‌های بیشتری هم دست پیدا کرد.

رییس سی‌ و سومین کنگره رادیولوژی ایران، تغییر نگرش و رفتار وزارت بهداشت نسبت به رادیولوژیست‌ها را مانع فرار مغزها در آینده دانست و گفت: طی سال‌های اخیر نخبه‌ترین پزشکان وارد رشته رادیولوژی می‌شوند. اگر به فکر پیشرفت کشور هستیم، باید ایران را به جذاب‌ترین کشور برای نخبگان تبدیل کنیم.

سی و سومین کنگره رادیولوژی ایران از ۱۹ تا ۲۲ اردیبهشت سال آتی در مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار می‌شود.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/KiikT

برچسب‌ها, , ,

ایران پزشک