مخالفت مجلس با انتقال شورای عالی بیمه سلامت به وزارت بهداشت

۱۳۹۵/۱۰/۱۵ در ۱۰:۲۱

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ۱۰۶ رای مخالف با انتقال شورای عالی بیمه سلامت از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به وزارت بهداشت مخالفت کردند.

به گزارش ایران پزشک به نقل از ایرنا، نمایندگان مجلس در جلسه علنی روز چهارشنبه با ۱۲۱ رای موافق، ۱۰۶ رای مخالف و ۷ رای ممتنع از ۲۴۳ نماینده حاضر با پیشنهاد غلامرضا تاجگردون، رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در لایحه برنامه ششم توسعه مخالفت کردند.

در پیشنهاد تاجگردون آمده بود که از زمان ابلاغ این قانون، شورای عالی بیمه سلامت و دبیرخانه آن از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منتزع و به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی منتقل می‌شود. ارکان، ترکیب، وظایف، اختیارات و مسئولیت‌های شورای عالی بیمه سلامت به موجب آیین نامه‌ای است که به پیشنهاد تولیت نظام سلامت به تصویب هیئت وزیران می‌رسد.

در هنگام رای گیری این پیشنهاد، حاشیه‌هایی ایجاد شده بود؛ از جمله این که سهیلا جلودارزاده، نماینده مردم تهران در مجلس در مخالفت با این پیشنهاد بارها از صندلی خود بلند شد و خواهان عدم رای دادن نمایندگان به این پیشنهاد بود.

پس از پایان رای گیری، علی لاریجانی گفت که این پیشنهاد با اختلاف یک رای تصویب نشد. در این زمان حسینعلی شهریاری، نماینده زاهدان به جایگاه هیئت رییسه مجلس رفت و خطاب به لاریجانی بیان کرد که من از قبل گفته بودم که دستگاه من خراب است و رای من را محاسبه کنید. رییس مجلس شورای اسلامی در این زمان گفت که رای گیری انجام شده است.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/3tNsc

برچسب‌ها, ,

ایران پزشک