نماینده موافق وزیر پیشنهادی بهداشت:

مردم پیش از دولت یازدهم به بخش‌های درمانی دولتی اعتماد نداشتند

۱۳۹۶/۰۵/۲۵ در ۱۵:۳۶

نماینده مردم خدابنده در مجلس در موافقت با وزیر پیشنهادی بهداشت گفت: با کاهش شدید اعتماد مردم نسبت به حوزه بهداشت و درمان، آقای هاشمی توانست با روحیه جهادی وارد این محیط پر اضطراب شوند و مانند همه نمایندگان مجلس طبق اصل ۲۹ قانون اساسی، سلامت را حق عمومی مردم دانست.

به گزارش خبرنگار ایران پزشک، احمد بیگدلی با بیان این‌که چهار سال قبل اکثر مطالبات مردم در حوزه‌های انتخابیه در مورد بهداشت و درمان بود، گفت: قبل از اجرای طرح تحول سلامت متاسفانه مردم به بخش‌های دولتی بهداشت و درمان اعتماد نداشتند و وقتی به مراکز درمانی مراجعه می‌کردند، اگر وضعیت مالی بدی داشتند، نه بیمار درمان و نه جنازه تحویل داده می‌شد.

وی افزود: بیش از ۷۵ درصد هزینه‌های درمانی بر عهده مردم بود و مردم در تهیه ۳۵۰ قلم دارو مشکل داشتند.

این نماینده مجلس ادامه داد: در آن زمان کمبود منابع مالی علت اصلی چالش‌های وزارت بهداشت نبود. هیچ چشم اندازی برای اندازه گیری حقوق سلامت مردم وجود نداشت. با کاهش شدید اعتماد مردم نسبت به حوزه بهداشت و درمان، آقای هاشمی توانست با روحیه جهادی وارد این محیط پر اضطراب شوند و مانند همه نمایندگان مجلس طبق اصل ۲۹ قانون اساسی، سلامت را حق عمومی مردم دانستند.

نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: آقای هاشمی دنبال تحول اساسی در مدیریت پرجمعیت‌ترین و تخصصی‌ترین وزارت‌خانه بودند و همچنین وعده بیمه فراگیر برای همه مردم ایران دادند. اصلاح نظام ساختاری شبکه بهداشتی و درمانی کشور یکی از برنامه‌های ایشان بود. همچنین بازسازی و نوسازی این شبکه فرسوده قول داده شد. رسیدگی به محرومین در نقاط دور افتاده نیز جزو برنامه‌های ایشان قرار گرفت.

وی در پایان با بیان این‌که در حال حاضر کمبود دارو از ۳۵۰ قلم به ۳۰ قلم رسیده، گفت: در حال حاضر فقط ۳ درصد بیماران برای تهیه لوازم پزشکی به خارج از بیمارستان ارجاع داده می‌شوند. همچنین ۳۲ پایگاه اورژانس هوایی در این دوره تاسیس شد و دریافت زیرمیزی از بین رفت.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/AX05n

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک