رییس سازمان غذا و دارو:

مشکل داروی بیماران تالاسمی برطرف شد

۱۳۹۷/۰۴/۰۳ در ۱۱:۲۷

اصغری

رییس سازمان غذا و دارو ضمن اعلام رفع مشکل دارویی بیماران تالاسمی گفت: خوشبختانه برای مدت طولانی مباحث مالی در زمینه تامین داروها تامین شده و واردکنندگان تضمین دادند که واردات داروی بیماران به اندازه کافی و به موقع انجام شود.

به گزارش ایران پزشک، غلام‌رضا اصغری با تاکید بر این‌که موضوع تامین داروی بیماران خاص در اولویت سازمان غذا و دارو قرار دارد، گفت: نگرانی اصلی بیماران خاص در مورد برخی داروهای وارداتی خارجی است. البته باید توجه داشت که نمونه تولید داخل برخی از این داروها در کشور موجود است، اما تعدادی از این بیماران انتظار دارند که داروی خارجی در اختیارشان قرار گیرد.

وی با بیان این‌که داروی خارجی به اندازه تامین نیاز سالیانه وارد کشور و در اختیار بیماران قرار می‌گیرد، افزود: طی ماه‌های گذشته مشکلی در خصوص تامین داروهای بیماران مبتلا به تالاسمی وجود داشته و داروی این افراد با تاخیر وارد کشور شد، اما خوشبختانه این مشکل نیز رفع و دارو در اختیار این بیماران قرار گرفته و در حال حاضر مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

اصغری تاکید کرد: وضعیت داروهای بیماران خاص به طور مرتب رصد می‌شود؛ زیرا این داروها از حساسیت ویژه‌ای برخوردار بوده و باید در اختیار بیماران قرار گیرد.

رییس سازمان غذا و دارو بیان کرد: به دلیل برخی مشکلات به وجود آمده در زمینه انتقال ارز، در مواقعی تاخیر در زمینه واردات برخی اقلام دارویی وجود داشته و ممکن است برخی از این داروها دیرتر به دست بیماران رسیده باشد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/fnh73

برچسب‌ها, , , , ,

ایران پزشک