سرپرست اورژانس کشور:

مصدوم اورژانسی را قربانی مسائل اقتصادی نکنید

۱۳۹۵/۰۸/۰۳ در ۲۳:۴۵

مشاور وزیر بهداشت و سرپرست اورژانس کشور از روسای بیمارستان‌ها خواست که خدمت‌دهی به بیمار و مصدوم اورژانسی را قربانی مسائل اقتصادی نکنند.

به گزارش پایگاه خبری ایران پزشک، پیرحسین کولیوند در نشستی با حضور رؤسای بیمارستان‌های نظامی تهران، گفت: در بحث فوریت‌های پزشکی همه باید پای کار باشند و در پذیرش و ارائه خدمات فوریتی و درمانی خدمات‌رسانی کنیم.

مشاور وزیر بهداشت و سرپرست اورژانس کشور افزود: ما در برابر جان انسان‌ها مدیونیم و نباید مردم را به لحاظ یک سری مسائل اقتصادی از پذیرش در بیمارستان‌ها محروم کنیم.

وی گفت: هیچ قانونی به ما اجازه نمی‌دهد که مریض اورژانسی را پذیرش نکنیم و خدمت‌دهی به بیمار و مصدوم اورژانسی را قربانی مسائل اقتصادی کنیم و بایستی با تمام توان باری که بر دوش مردم هست را برداریم و در صورتی‌که بیمار به خاطر مسائل اقتصادی پذیرش نشود و خدمات‌دهی به بیمار صورت نگیرد این امری پسندیده نیست.

کولیوند تصریح کرد: در بحث‌های اورژانسی هیچ‌کس نمی‌تواند مانع‌تراشی کند و بیمار اورژانسی را قبول نکند و برای پیگیری این مبحث در ابتدا لازم است که خود ما مسائل و چالش‌ها را در جلسات پیگیری کنیم و همه باید با همکاری در تسهیل کردن این موضوع کمک کنیم تا به نتیجه مثبتی برسیم و در صورت عدم حصول نتیجه، موضوع را در عرصه کلان و با مسولین کشوری پیگیری کنیم.

وی با اشاره به اهمیت تجهیز و تقویت بیمارستان‌های نظامی در کشور افزود: بیمارستان‌های نظامی بایستی تقویت و به بهترین تجهیزات مجهز شوند و همان‌طور که تقویت تمام مراکز نظامی کشور تقویت نظام است، تقویت بیمارستان‌های نظامی نیز تقویت نظام محسوب می‌شود و در دنیا بهترین بیمارستان‌ها با بهترین تجهیزات، بیمارستان‌های نظامی هستند.

سرپرست اورژانس کشور ادامه داد: به زودی در تمامی دسپیچ‌های اورژانس کشور، پزشک قلب مستقر می‌شود و این امر در جهت ارائه خدمات ویژه به بیماران قلبى خصوصا سکته اى حاد قلبى است تا بتوان در اسرع وقت خدمات درمانى و فوق تخصصى قلبى را به آنها ارائه کرد.

کولیوند با اشاره به حمایت مسئولین بیمارستان هاى نظامى از این امر، گفت: روساى بیمارستان هاى نظامى ضمن تایید این امر با تمام توان اعلام آمادگى کردند.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/ncCq0

برچسب‌ها,

ایران پزشک