معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم، برنامه‌های روز پرستار را اعلام کرد

۱۳۹۵/۱۱/۰۶ در ۱۹:۲۱

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم، برنامه‌های روز پرستار این دانشگاه را تشریح کرد و گفت: به منظور احترام به جایگاه پرستاران، امسال برنامه‌های روز پرستار، طی یک هفته و برای همه مراکز درمانی استان برگزار می‌شود.

به گزارش ایران پزشک، محمدرضا مظفری با اشاره به فرا رسیدن میلاد حضرت زینب کبری (س) و روز پرستار گفت: امسال به منظور ارج نهادن به مقام ارزشمند پرستاران، برنامه‌ها در طول یک هفته برگزار می‌شود تا بتوانیم از تمامی پرستاران قدردانی کنیم.

وی افزود: این برنامه‌ها از روز شنبه ۹ بهمن با شعار پرستار و تجدید بیعت با ولایت، آغاز می‌شود که در این روز جشن هفته پرستار در مرکز آموزشی درمانی ایزدی برگزار و همچنین با خانواده شهدا و ایثارگر گروه پرستاری نیز دیدار می‌شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: روز یکشنبه ۱۰ بهمن با شعار پرستار، پژوهش و آموزش، برنامه‌ها را دنبال خواهیم کرد که ابتدا جشن هفته پرستار در مرکز آموزشی درمانی حضرت زهرا (س) برگزار و همچنین بازدید پرستاران از کتاب‌خانه آیت الله مرعشی نجفی و برگزاری جلسه پرسش و پاسخ با حضور ریاست دانشگاه علوم پزشکی در نظر گرفته شده است.

مظفری ادامه داد: دوشنبه ۱۱ بهمن با شعار پرستار و مدیریت نظام سلامت خواهد بود که برگزاری جشن هفته پرستار در مرکز آموزشی درمانی نکویی، هدایتی فرقانی برپا و نشست دانش افزایی با حضور مدیران پرستاری و اعضای هیئت علمی با موضوع پرستار و مدیریت نظام سلامت نیز برگزار خواهد شد.

وی به چهارمین روز هفته پرستار اشاره و اظهار کرد: این روز با شعار پرستار، سلامت و مراقبت معنوی خواهد بود که در ابتدا برگزاری جشن هفته پرستار در مرکز آموزشی درمانی شهید بهشتی برگزار و پس از آن نیز نشست دانش افزایی و بازآموزی با عنوان سلامت و مراقبت معنوی برپا می‌شود، حضور در مسجد مقدس جمکران و قرائت دعای توسل نیز از دیگر برنامه‌های این روز است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم، پرستار و اقتصاد درمان در بستر اقتصاد مقاومتی را شعار روز پنجم هفته پرستار عنوان کرد و گفت: در این روز برگزاری جشن هفته در مرکز آموزشی درمانی کامکار عرب نیا را خواهیم داشت و پس از آن پرستاران در جلسه هم اندیشی با موضوع پرستار و اقتصاد درمان شرکت خواهند کرد، حضور پرستاران در برنامه غبار روبی حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) نیز از دیگر برنامه‌های این روز خواهد بود.

مظفری گفت: روز پنجشنبه ۱۴ بهمن ماه با شعار پرستار و دفاع مقدس، برنامه‌ها را دنبال خواهیم کرد که غبارروبی و عطر افشانی گل‌زار شهدای انقلاب اسلامی، شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم و همچنین برگزاری جشن هفته پرستار در مرکز آموزشی درمانی حضرت معصومه (س) را خواهیم داشت و عصر آن روز نیز پرستاران با حضور در حرم مطهر امام راحل با بنیان‌گذار انقلاب اسلامی تجدید بیعت خواهند کرد.

وی به روز جمعه ۱۵ بهمن و روز پرستار اشاره کرد و گفت: این روز نیز با شعار پرستار، جامعه سالم، رسانه و فضای مجازی دنبال می‌شود که برگزاری جشن تجلیل از برگزیدگان جامعه پرستاری دانشگاه علوم پزشکی قم، مدیریت درمان تامین اجتماعی و مراکز خصوصی را خواهیم داشت و پس از آن پرستاران در نماز عبادی سیاسی جمعه شرکت کرده و ایستگاه سلامت برای نمازگزاران برگزار خواهند کرد. برگزاری جشن روز پرستار توسط سازمان نظام پرستاری نیز از دیگر برنامه‌های این روز خواهد بود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: به منظور بهره‌گیری از نظرات علما و مراجع عظام تقلید، دیدار با این بزرگواران نیز برنامه‌ریزی شده تا بتوانیم بهره معنوی ببریم.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/ZWPiz

برچسب‌ها, , , , ,

ایران پزشک