نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی:

مواضع وزیر بهداشت نسبت به تامین اجتماعی دور از غرض است

۱۳۹۵/۱۱/۱۱ در ۰۹:۴۸

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به هشدارهای وزیر بهداشت مبنی بر این‌که تامین اجتماعی ۳۰ سال است پول درمان را پرداخت نکرده، گفت: اظهارات وزیر بهداشت در مورد ضرورت پرداخت سریع حق درمان کارگران به مراکز درمانی، کارشناسی و به دور از اغراض سیاسی است.

به گزارش ایران پزشک به نقل از خانه ملت، محمدحسین قربانی با اشاره به هشدارهای وزیر بهداشت مبنی بر این‌که تامین اجتماعی ۳۰ سال است پول درمان را پرداخت نکرده، گفت: اظهارات وزیر بهداشت در مورد ضرورت پرداخت سریع حق درمان کارگران به مراکز درمانی، کارشناسی و به دور از اغراض سیاسی است؛ هرچند که برخی به دنبال برداشت‌های اشتباه و نادرست از مواضع وزیر بهداشت هستند.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که دغدغه‌های بسیاری در حوزه بهداشت و درمان مردم وجود دارد، افزود: در برنامه پنجم توسعه به صراحت تاکید شده برای رفع مشکلات حوزه سلامت باید بیمه‌ها تجمیع شود؛ به طوری‌که در بند ۷ سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه سلامت نیز بر این موضوع تاکید شده، همچنین سند چشم انداز نیز نشان می‌دهد این مولفه مهم باید تحقق پیدا کند.

وی با بیان این‌که در گذشته مسئولان در تامین اجتماعی از حق بیمه درمان کارگران برای موضوعات دیگر استفاده می‌کردند، تصریح کرد: مسئولان تامین اجتماعی در حال حاضر تاکید دارند که پنج بیست و هفتم از منابع برای درمان کارگران هزینه می‌شود، اما واقعیت آن است که کمبود منابع مالی تامین اجتماعی و عدم پرداخت بدهی دولت به این سازمان باعث شد که از منبع حق درمان برای موارد دیگر هم مصرف شود.

قربانی با اشاره به این‌که اظهارات کارشناسی نباید به مسائل سیاسی ارتباط داده شود، گفت: باید همه دستگاه‌ها از جمله دو وزارت‌خانه بهداشت و رفاه در حل مسائل و مشکلات درمانی مردم کمک کنند؛ زیرا موضوع عدم توجه به پرداخت بدهی تامین اجتماعی به مراکز درمانی سبب شده امروز برخی بیمارستان‌ها در سطح کشور به دارندگان دفترچه‌های تامین اجتماعی، خدمات درمانی را به صورت آزاد ارائه دهند که این موضوع به ضرر مردم تمام می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان این‌که رییس‌ جمهور باید موضوع پرداخت حق بیمه درمان کارگران به مراکز درمانی را تعیین تکلیف کند، افزود: سازمان تامین اجتماعی در همه استان‌ها و نقاط کشور مراکز درمانی ملکی ندارد، بنابراین باید از وزارت بهداشت برای مردم خدمات خریداری کند؛ در چنین شرایطی اگر تامین اجتماعی بدهی خود به مراکز درمانی وزارت بهداشت را پرداخت نکند و این مراکز مجبور به ارائه خدمات به صورت نقدی شوند چه کسی پاسخگو است؟

نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بارها در مجلس بحث تجمیع منابع بیمه‌ای مطرح شد، اما با ایجاد فضای سیاسی این موضوع مورد توجه نمایندگان قرار نگرفت.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/HnUXi

برچسب‌ها, , , , , ,

ایران پزشک