موهای زائد سفید با لیزر از بین نمی‌رود

۱۳۹۵/۱۲/۲۱ در ۱۴:۴۸

یک متخصص پوست و مو گفت: نکاتی که باید در مورد لیزر موهای زائد بدانیم این است که موهای زائد سفید به کمک لیزر از بین نمی‌رود و نکته دوم این است که هر چه مو سیاه‌تر و ضخیم‌تر باشد به لیزر بهتر جواب می‌دهد.

به گزارش ایران پزشک، مجتبی امیری، متخصص پوست و مو درباره لیزر موهای زائد در میان خانم‌ها، گفت: مشکلی که به نسبت در جامعه ما شیوع بالایی دارد این است که موهای زائد در ناحیه صورت ناشی از بیماری هیرسوتیسم است که به رویش موهای مردانه در نواحی از بدن خانم‌ها که به صورت طبیعی فاقد مو هستند، اطلاق می‌شود.

وی ادامه داد: حدود ۶۰ الی ۷۰ درصد موارد این موها ایدیوپاتیک هستند؛ یعنی هیچ اختلال هورمونی زمینه‌ای در آن نمی‌بینیم، ولی حدود ۱۰ الی ۲۰ درصد موارد هست که این‌ها اختلال هورمونی زمینه‌ای دارند.

این متخصص پوست و مو در ادامه بیان کرد: درمان اصلی این‌ها استفاده از لیزر برای از بین بردن موها است، ولی در مواردی هم که بررسی‌های آزمایشی ما اختلال هورمون را هم نشان می‌دهد استفاده از داروهایی خاص نیز کمک کننده است.

وی افزود: نکاتی که باید در مورد لیزر موهای زائد بدانیم این است که موهای زائد سفید به کمک لیزر از بین نمی‌رود و نکته دوم این است که هر چه مو سیاه‌تر و ضخیم‌تر باشد به لیزر بهتر جواب می‌دهد و هر چه مو کرکی‌تر و کم رنگ‌تر باشد پاسخ ضعیف‌تری می‌دهد.

این متخصص پوست و مو در برنامه «یک نکته یک متخصص» در رادیو سلامت با بیان این‌که نیاز است فاصله جلسات لیزر بین ۴ تا ۶ هفته یک بار تکرار شود؛ اظهار کرد: معمولا به دنبال استفاده از لیزرهای جدید و قوی که موجود است، بعد از دو الی سه جلسه موها از بین می‌روند؛ ولی توصیه ما این است بین ۴ تا ۶ جلسه به صورت منظم لیزر را انجام بدهند. در اکثر موارد تا سال‌ها کسانی که موهای‌شان را لیزر کردند این موها برگشت پیدا نمی‌کنند؛ ولی کسانی که اختلال هورمونی دارند گاه نیاز است ۶ ماه یا یک سال یا دو سال یک بار این جلسات لیزر را تکرار کنند تا این موها دوباره به حالت اول‌شان برنگردد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/F6WLD

برچسب‌ها, , , , ,

ایران پزشک