در گفت‌وگو با ایران پزشک:

میگرن کات می‌شود!

۱۳۹۶/۱۲/۱۹ در ۱۱:۲۶

سمسارها

مدیر تحقیق و توسعه شرکت میم دارو درباره اسپری میگرن کات گفت: قیمت اولیه این دارو ۵۷ هزار تومان است و دوره درمانی آن شامل استفاده از ۶ اسپری می‌شود.

فرید سمسارها در گفت‌وگو با خبرنگار ایران پزشک درباره عرضه اسپری میگرن کات به بازار دارویی کشور گفت: داروی میگرن کات، داروی گیاهی و رسمی است که بعد از ارائه فرم قبلی آن که استفاده سختی داشت، در فرم جدید استفاده از آن آسان‌تر شده است. این دارو به صورت اسپری به بازار دارویی کشور عرضه شده است.

وی افزود: این دارو دو گونه اثر دارد. هم در هنگام حملات میگرنی برای کاهش سردردها استفاده می‌شود که به آن درمان علامتی گفته می‌شود و هم درمان علتی دارد که شامل دوره درمانی و استفاده از ۶ اسپری است.

سمسارها ادامه داد: بیماران میگرنی که در کارآزمایی بالینی داشتیم شامل سخت‌ترین بیماران میگرنی بودند که در ماه بیش از ۱۵ روز سردرد داشتند و شدت بالای ۷ و ۸ داشتند. افرادی که درجه‌های میگرنی پایین‌تر دارند و در آغاز ابتلا هستند، پاسخ بهتری به دارو خواهند داشت.

مدیر تحقیق و توسعه شرکت میم دارو درباره عرضه دارو در داروخانه‌ها نیز بیان کرد: این دارو در تهران و ۶ استان کشور در داروخانه‌ها عرضه شده و طی ۳ ماه آتی در تمام کشور در دسترس خواهد بود.

وی درباره قیمت این دارو نیز اظهار کرد: قیمت اولیه اسپری میگرن کات ۵۷ هزار تومان است. در حال حاضر دارو تحت پوشش بیمه نیست، اما صحبت‌هایی برای ورود این دارو به پوشش بیمه‌ای نیز انجام شده است.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/DVEu9

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک