عضو کمیته نظارت بر تبلیغات نظام پزشکی:

نسخه‌های گران‌قیمت فقط در حوزه بیماری‌های خاص وجود دارد

۱۳۹۶/۰۳/۲۹ در ۱۸:۰۰

نسخه

عضو کمیته نظارت بر تبلیغات نظام پزشکی با بیان این‌که امکان صدور نسخه‌های پزشکی گران‌قیمت و خارج از عرف در بخش خصوصی تقریبا صفر درصد است، گفت: پزشکان عمومی کشور محدودیت قیمت نسخه ارسالی به داروخانه در دو بیمه سلامت و تامین اجتماعی به مبلغ ۵۰ هزار تومان را دارند و برای پزشکان متخصص این مبلغ ۸۰ هزار تومان است.

به گزارش ایران پزشک، محمد بقایی درباره تجویز نسخه‌های پزشکی گران‌قیمت توسط پزشکان، اظهار کرد: اعدادی که در این زمینه انتشار یافته، خیلی منطبق بر واقعیت نیست؛ زیرا در بیمه‌های کشور همچون بیمه سلامت و تامین اجتماعی سیستم‌های نظارتی خیلی خاصی وجود دارد.

وی ادامه داد: البته نسخه‌های گران‌قیمت در حوزه شیمی درمانی و بیماری‌های خاص داریم که در آن‌جا دوره‌های درمانی وجود دارد که قیمت بالایی دارند؛ زیرا اساسا بیمار نیازمند داروهای گران‌قیمت است.

این عضو کمیته نظارت بر تبلیغات نظام پزشکی کشور تاکید کرد: امکان صدور نسخه‌های پزشکی گران‌قیمت و خارج از عرف در بخش خصوصی تقریبا صفر درصد است؛ زیرا پزشکان عمومی کشور محدودیت قیمت نسخه ارسالی به داروخانه در دو بیمه سلامت و تامین اجتماعی به مبلغ ۵۰ هزار تومان را دارند و برای پزشکان متخصص این مبلغ ۸۰ هزار تومان است. این قیمت در نیروهای مسلح نیز ۱۰۰ هزار تومان واقع شده است.

این عضو کارگروه اقتصاد انجمن داروسازان ایران با رد زد و بند بین شرکت‌های بیمه‌ای و همچنین داروسازان با پزشکان در رادیو گفت‌وگو اظهار کرد: داروخانه‌ها نمی‌توانند قیمت بیش از ۵۰ هزار تومان برای نسخه‌های پزشکی دریافت کنند؛ زیرا سازمان بیمه مدارک و مستندات لزوم به کارگیری آن داروها را دریافت می‌کند.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/LLVEh

برچسب‌ها, , , , , ,

ایران پزشک