رییس سازمان غذا و دارو مطرح کرد:

نظارت بر کالاهای سلامت در زنجیره تامین

۱۳۹۵/۰۹/۲۲ در ۱۲:۴۹

رییس سازمان غذا و دارو در اولین همایش ارتقای سلامت اداری و مقابله با فساد که در محل آزمایشگاه‌های مرجع کنترل غذا و دارو برگزار شد، گفت: در سازمان غذا و دارو تلاش کردیم که هیچ فردى نتواند براى صدور پروانه یا مجوز اعمال سلیقه کند.

به گزارش خبرنگار ایران پزشک، رسول دیناروند در این مراسم گفت: مبارزه با فساد یک بحث بزرگداشتى نیست، بلکه بحثى دائمى است و نیاز به پیشگیرى دارد.

وی با اشاره به این‌که در دولت یازدهم مبارزه با فساد در سازمان غذا و دارو آغاز شده، افزود: در هر دستگاه اجرایى که با صدور پروانه و مجوز سر و کار دارد، امکان بروز فساد وجود دارد.

دیناروند تصریح کرد: در سازمان غذا و دارو تلاش کردیم که هیچ فردى نتواند براى صدور پروانه یا مجوز اعمال سلیقه کند. براى این کار سامانه‌اى طراحى شد که تصمیم‌ها بدون اعمال سلیقه گرفته شود.

رییس سازمان غذا و دارو با اشاره به فعال شدن سامانه تی تک (TTAC) بین این سازمان و گمرک جمهوری اسلامی ایران، تاکید کرد: قبلا وقتى واردکننده اجناس را وارد مى‌کرد، مشکلاتى همانند جعل اتفاق مى‌افتاد. در حال حاضر اگر کالایى نیاز به مجوز وزارت بهداشت داشته باشد به صورت اینترنتى انجام مى‌شود.

وی همچنین تصریح کرد: این اتفاق بین سامانه سازمان غذا و دارو و وزارت صنعت و معدن و تجارت افتاده و ثبت کالاها به صورت اتوماسیون انجام مى‌شود و زنجیره تامین در این فرآیند شکل گرفته است.

دیناروند گفت: در حال حاضر ما می‌توانیم ببینیم کالای سلامت ما در کجا و چقدر مصرف شده و در بخش‌هایی از زنجیره تامین اتوماسیون انجام شده است.

رییس سازمان غذا و دارو در پایان گفت: کار در سازمان ما شفاف شده و مسئولان می‌توانند با اطمینان مجوزها را کنترل کنند و تصمیمات شفاف است و این موضوع به نفع ما، مردم و جایگاه بین‌المللی ایران است.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/gehuz

برچسب‌ها, , ,

ایران پزشک