مسئول برنامه سلامت نوروزی وزارت بهداشت خبر داد:

نظارت و بازرسی شش هزار بازرس بهداشت محیط در تعطیلات نوروز

۱۳۹۵/۱۲/۱۸ در ۲۲:۰۱

مسئول برنامه سلامت نوروزی وزارت بهداشت گفت: بر مراکز توزیع و تولید مواد غذایی، قنادی‌ها و مراکز عمومی مانند ترمینال‌ها، هتل‌ها و اماکن مشابه نظارت صد درصدی خواهیم داشت.

به گزارش ایران پزشک، سید رضا غلامی گفت: برنامه سلامت نوروزی از اسفند ماه در سراسر کشور آغاز شده و تا ۱۵ فروردین ماه ادامه دارد.

وی با اشاره به شش هزار بازرس بهداشت محیط در قالب دو هزار و ۵۰۰ اکیپ بازرسی در روزهای تعطیل، افزود: ۷۵۰ اکیپ بازدید در روزهای غیر تعطیل در این ایام از ساعت هشت صبح تا ۱۰ شب انجام وظیفه می‌کنند.

مسئول برنامه سلامت نوروزی وزارت بهداشت با بیان این‌که ممکن است تعدادی از اکیپ‌ها تا ساعت ۱۲ شب به بازرسی بپردازند، گفت: برای نمونه در شهرهای بزرگی مانند اصفهان، تبریز، تهران، مشهد و شیراز این اکیپ‌ها تا ساعت ۱۲ شب در حال انجام وظیفه هستند.

غلامی با بیان این‌که علاوه بر اکیپ‌های بازرسی، اکیپ‌های کشیک نیز مستقر هستند، اضافه کرد: تیم نظارتی وزارت بهداشت نیز بر فعالیت تمام دانشگاه‌های علوم پزشکی نظارت می‌کند.

وی ادامه داد: بر اساس دستور عمل ابلاغ شده هدف از این مانور بازرسی صددرصدی از مراکز توزیع و تولید مواد غذایی، قنادی‌ها و مراکز عمومی مانند ترمینال‌ها، هتل‌ها و اماکن مشابه است.

مسئول برنامه سلامت نوروزی وزارت بهداشت با اشاره به این‌که نظارت و بازرسی مراکز بین راهی در مدت ۴۵ روز و طی سه بازدید انجام می‌شود، گفت: بر روی مراکز عرضه قلیان نیز پوشش صددرصدی خواهیم داشت.

غلامی با بیان این‌که نظارت بر بهداشت فردی نیروهای فعال در بخش توزیع و تولید از اولویت‌های بخش نظارت و بازرسی است، گفت: همواره بحث ایمنی و نگهداری درست از مواد غذایی (افزودنی‌های مجاز خوراکی به مواد غذایی) از اولویت‌های وزارت بهداشت است.

وی ادامه داد: به مردم توصیه می‌شود بهداشت فردی را رعایت کنند و در مسافرت‌های خود از مراکز بین راهی خرید نکنند. همچنین در صورتی که با هرگونه تخلف بهداشتی مواجه شدند با سامانه ۱۹۰ تماس بگیرند.

مسئول برنامه سلامت نوروزی وزارت بهداشت با بیان این‌که سال گذشته ۵۲۰ هزار مورد بازرسی و بازدید انجام شد، اظهار کرد: ۹ هزار مورد متخلف معرفی شدند که بیشتر این تخلفات در بخش مواد غذایی بوده و یک هزار و ۲۰۰ مرکز متخلف توقیف شدند. هم‌چنین در سال گذشته ۶۱۰ تن مواد فاسد کشف و معدوم شد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/iLkFB

برچسب‌ها, , ,

ایران پزشک