رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

نقص‌های طرح تحول سلامت در دولت آتی برطرف خواهد شد

۱۳۹۶/۰۲/۲۶ در ۰۸:۵۷

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان این‌که بسیاری از بیماران قبلا از مرگ استقبال می‌کردند، زیرا هزینه درمان را نمی‌توانستند پرداخت کنند، گفت: طرح تحول سلامت با یک دیدگاه انسانى مترقى براى کمک به بیماران پایه گذارى شد و مسئولین وقت وزارت بهداشت که حالا دوباره سر و کله شان پیدا شده و مى‌خواهند وضعیت را به گذشته برگردانند، دغدغه‌اى در مورد بیماران نداشتند.

به گزارش خبرنگار ایران پزشک، علی نوبخت حقیقی در مراسم افتتاحیه بیست و هشتمین کنگره جامعه متخصصین داخلی ایران درباره طرح تحول سلامت گفت: طرح تحول سلامت با یک دیدگاه انسانى مترقى براى کمک به بیماران پایه گذارى شد و مسئولین وقت وزارت بهداشت که حالا دوباره سر و کله شان پیدا شده و مى‌خواهند وضعیت را به گذشته برگردانند، دغدغه‌اى در مورد بیماران نداشتند.

وی افزود: بیمار قبلا وارد بیمارستان مى‌شد و از او تقاضاى مبلغى براى بسترى شدن مى‌شد یا نسخه‌اى به او مى‌دادند تا همراه بیمار برود و وسایل مصرفى را از خارج بیمارستان تهیه کند. حتى جسد بیمار را در بیمارستان‌ها گروگان مى‌گرفتند.

نوبخت با بیان این‌که در سال ٨٩ به همین دلایل از کلیه فعالیت‌هاى دولتى کناره گرفته است، اظهار کرد: جناب آقاى روحانى در سال ٩٢ آمد و من همان زمان به مردم گفتم اگر ایشان بیاید دیگر شاهد این وضعیت در بیمارستان‌ها نخواهیم بود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بسیارى از بیماران قبلا از مرگ استقبال مى‌کردند، زیرا هزینه درمان را نمى‌توانستند پرداخت کنند.

نوبخت گفت: در طرح تحول سلامت با کسری بودجه مواجه شدیم که یکى از دلایل ورود من به مجلس نیز کمک به این طرح بود. در تصویب قانون برنامه ششم قرار شد کل سازمان بیمه سلامت و نه بیست و هفتم درآمد سازمان تامین اجتماعى در اختیار وزارت بهداشت قرار بگیرد.

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به این‌که طرح تحول سلامت نقص‌هایى دارد که دولت و مجلس بر آن واقف هستند، اظهار کرد: مى‌خواهیم در دولت آتى این مشکلات را برطرف کنیم.

وی در پایان در خصوص مالیات پزشکی نیز گفت: صنف پزشکی نمی‌خواهد از زیر بار پرداخت مالیات در برود. همچنین در مورد تعرفه پزشکی باید گفت که با خبر شدیم که دارند تعرفه را کم می‌کنند و متاسفانه اعلام آن با تاخیر مواجه شده و باید پرسید که چرا باید چنین امری رخ دهد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/JQENa

برچسب‌ها, , , , , ,

ایران پزشک