نمایشگاه ایران فارما، بسترى براى تحقق اقتصاد مقاومتى

۱۳۹۶/۰۵/۲۲ در ۱۲:۴۷

رییس سندیکاى صاحبان صنایع داروهاى انسانى با اشاره به این که صنعت داروسازى نزدیک به ٩٧ درصد نیاز دارویى کشور را تامین مى کند، گفت: کل ارزبرى این میزان کمتر از ٨٠٠ میلیون دلار است. این نشان مى دهد این صنعت قابلیت بالایى دارد و با شرایط پسابرجام مى توان روابط را با کشورهاى دیگر توسعه داد که این نمایشگاه نیز بهانه خوبى براى این ارتباط خواهد بود.

به گزارش خبرنگار ایران پزشک، عباس کبریایى زاده در نشست خبرى دومین نمایشگاه کتاب‌های تخصصی علوم دارویی و پزشکی دانشگاهی و اولین نمایشگاه رسانه‌های سلامت محور ضمن تبریک روز و هفته خبرنگار، گفت: مجموعه رسانه یکى از محرک هاى توسعه در کشور است. در زمینه دارو نیز رسانه ها باعث بالا رفتن انتظارات جامعه پزشکى شدند.

وى با بیان این که نمایشگاه ایران فارما به عنوان نمایشگاه اختصاصى دارو ایده اى بود که سال ها وجود داشت، افزود: از سه سال و نیم تا ۴ سال پیش ایده این نمایشگاه اختصاصى مطرح شد. در اولین نمایشگاه فقط شرکت هاى داخلى حضور داشتند. در دومین دوره این نمایشگاه، ایده انجام رخداد فرهنگى نیز مطرح شد.

کبریایى زاده ادامه داد: سال قبل بیش از ۴٣٠ شرکت در این نمایشگاه شرکت کردند و همچنین اولین تجربه نمایشگاه کتاب در کنار ایران فارما نیز بود. بیش از ٢٧ هزار مراجعه کننده در دوره قبل حضور پیدا کردند و یکى از پربازدیدترین نمایشگاه هاى تخصصى شکل گرفت. نمایشگاه سوم نیز با همین رویکرد انجام خواهد شد.

وى با بیان این که ثبت نام براى متقاضیان از همان دومین نمایشگاه آغاز و سهمیه شرکت هاى خارجى که ٣٠ درصد بود در همان نمایشگاه دوم پر شد، بیان کرد: رویکرد ما بیشتر حول محور تقویت تولید است.

رییس سندیکاى صاحبان صنایع داروهاى انسانى گفت: بر اساس آخرین آمار ۵٠٠ شرکت ایرانى و خارجى در سومین نمایشگاه شرکت مى کنند و ١۵ هزار مترمربع فضاى نمایشگاهى در نظر گرفته شده است. در دومین نمایشگاه ١٠٠٠ نفر بازدیدکننده ثبت نام شده خارجى داشتیم که همگى از برگزارى این نمایشگاه اظهار رضایت کردند. همچنین از ٣٠ کشور دنیا از جمله شرکت هاى آلمانى، ایتالیایى، استرالیایى و غیره در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.

وى در ادامه این نشست خبرى با اشاره به این که صنعت داروسازى نزدیک به ٩٧ درصد نیاز دارویى کشور را تامین مى کند، اظهار کرد: کل ارزبرى این میزان کمتر از ٨٠٠ میلیون دلار است. این نشان مى دهد این صنعت قابلیت بالایى دارد و با شرایط پسابرجام مى توان روابط را با کشورهاى دیگر توسعه داد که این نمایشگاه نیز بهانه خوبى براى این ارتباط خواهد بود.

کبریایى زاده ادامه داد: همه نمایشگاه را بسترى براى اقتصاد مقاومتى مى دانیم. دولت مردان ما فقط شعار اقتصاد مقاومتى مى دهند و باید دید چه کسى عمل مى کند.

وى در خصوص مخاطبین اصلى این نمایشگاه بیان کرد: مخاطبین اصلى ما دانشجویان و دستیاران هستند که با توان صنعت داروسازى کشور آشنا شوند.

کبریایى زاده درباره آینده صنعت داروسازى گفت: آینده خوبى را براى صنعت داروسازى نمى بینیم و آن چه در حال حاضر در صنعت داروسازى اتفاق افتاده، قبلا در صنعت نساجى اتفاق افتاد و این صنعت نابود شد.

وى در پایان گفت: در سال گذشته شرکت ها نتوانسته بودند به دلیل تحریم ها ماشین آلات خود را به داخل کشور بیاورند، اما امسال اغلب این شرکت ها با ماشین آلات خود حضور خواهند داشت و مشارکت عینى تر خواهد بود. در گذشته شرکت هاى اروپایى، شرکت هاى ایرانى را تحریم کرده بودند.

لازم به ذکر است که دومین نمایشگاه کتاب‌های تخصصی علوم دارویی و پزشکی دانشگاهی و اولین نمایشگاه رسانه‌های سلامت محور از ٢١ تا ٢٣ شهریور ماه همزمان با نمایشگاه ایران فارما در مصلى تهران برگزار خواهد شد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/E0Dis

برچسب‌ها, , , ,

ایران پزشک