نماینده مخالف وزیر پیشنهادی بهداشت:

نماینده تبریز حیاط خلوت‌های فساد آور وزارت بهداشت را زیر سوال برد

۱۳۹۶/۰۵/۲۵ در ۱۵:۵۳

علیرضابیگی

نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس در مخالفت با وزیر پیشنهادی بهداشت گفت: وزیر بهداشت موسسات خصوصی کارآفرین، آوا پزشک و غیره را تشکیل دادند؛ در حالی‌که باید تشکیل این موسسات زیر نظر مجلس باشد، اما مدیران این موسسات همان کارکنان وزارت بهداشت هستند. این همان حیاط خلوتی است که موجب فساد است.

به گزارش خبرنگار ایران پزشک، احمد علیرضابیگی در صحن علنی مجلس گفت: سوال من از آقای هاشمی این است که مطابق قانون پنجم توسعه که مسئول اجرای این برنامه بودند چه اقداماتی انجام داده است؟

وی در ادامه بیان کرد: ایشان موسسات خصوصی کارآفرین، آوا پزشک و غیره را تشکیل دادند؛ در حالی‌که باید تشکیل این موسسات زیر نظر مجلس باشد، اما مدیران این موسسات همان کارکنان وزارت بهداشت هستند. این همان حیاط خلوتی است که موجب فساد است.

این نماینده دهمین دوره مجلس اظهار کرد: وزرات بهداشت در چهار سال گذشته به صورت میلیاردی در بانک‌های مختلف سپرده گذاری کرده و بهره آن را دریافت کرده است. این هم یک خیاط خلوت دیگر. معاون غذا و داروی ایشان هم تولید کننده است، هم وارد کننده که اثبات شده شرکت روناک متعلق به ایشان است، اما شما برخوردی با او نکردید. پشتیبان ایشان چه کسانی هستند؟ دوست دارم از آقای هاشمی سوال کنم نمایندگی انحصاری واردات لنزهای آمریکایی متعلق به کیست؟

علیرضابیگی در پایان گفت: می‌توان گفت که وزارت بهداشت از مصادیق برجسته تعارض منافع است. به طوری‌که با نادیده گرفتن منافع مردم موجب تامین منافع عده خاصی شده است.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/vjCge

برچسب‌ها, , , , , , , , ,

ایران پزشک